SākumsSkolēniem Skolēnu mācību uzņēmumi

Skolēnu mācību uzņēmumi

Vidusskolēnu panākumi turpinās!
SMU4SMU6Šī gada 14.decembrī tirdzniecības centrā „Rīga Plaza” norisinājās JA-YE Latvija rīkotais Vislatvijas SMU gadatirgus, kur dalību ņēma arī trīs Mārupes vidusskolas mācību uzņēmumi – Regalo, SIA CLSM un DryDay ar ekonomikas un komerczinību skolotājas Līgas Lagzdkalnes atbalstu. Veiksmīgāks šis gadatirgus izvērtās tieši DryDay mācību uzņēmumam. DryDay, kuru izveidojuši 11.A klases skolēni Artūrs Šulbergs, Katrīna Buravcova, Eduards Krustiņš, Evita Kraukle un Edgars Krūmiņš, šajā gadatirgū ieguva titulu „Labākā pārdošanas komanda”, kā arī izpelnījās simpātīju balvu no A/S Mogo. Šis tituls DryDay ir devis zaļo gaismu dalībai Starptautiskajā SMU festivālā, kas norisināsies 2014.gadā!
SMU5Mācību uzņēmums DryDay izgatavo dizaina lietussargu statīvus, kas ietver sevī skiču zīmēšu un pašas preces izgatavošanu no vairākiem materiāliem, tā skaitā koka un metāla. Pats DryDay uzsver, ka inovatīvs ir ne tikai produkts, bet arī pakalpojums. Latvijā pašlaik esam pirmie, kas sākuši veidot šādu biznesu. Kaut arī meklējam pēc iespējas efektīvākus veidus kā samazināt izejmateriālu izmaksas, tomēr, visvairāk budžets tiek iztērēts roku darbā, tāpēc, pašlaik meklējam iespējas kā tepat, Mārupes novadā, būtu iespējams sadarboties ar kādu no kokapstrādes uzņēmumiem, kas iesaistītos produkta tapšanā.

Skolēnu mācību uzņemums startē Swedbank Ziemassvētku gadatirgū!

SMU17.decembrī Swedbankā norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kurā piedalījās jaunie uzņēmēji no visas Latvijas. Pavisam kopā tika pSMU2ārstāvēti 38 uzņēmumi, tai skaitā arī mācību uzņēmums SIA „DryDay” no Mārupes vidusskolas.
Skolēnu mācību uzņēmums SIA „DryDay” ir Mārupes vidusskolas 11.A klases skolēnu uzņēmums, kurš piedāvā īpaša dizaina lietussargu statīvus. Gadatirgū SMU pārstāvji gan tirgoja dažādus radošus un praktiskus darinājumus, gan iepazīstināja žūrijas pārstāvjus ar savu biznesa ideju. Gadatirgus noslēdzās ar labāko uzņēmumu apbalvošanu, kad tika piešķirtas trīs nominācijas – labākā pārdošanas komanda, sociāli atbildīgs produkts, inovatīvākais produkts, kā arī pasniegta Swedbank simpātiju balva. SMU „DryDay” (Katrīna Buravcova, Artūrs Šulbergs, SMU3Eduards Krustiņš , Edgars Krūmiņš) sīvā konkurencē ieguva nomināciju – labākā pārdošanas komanda. Mārupes vidusskolā šogad darbojas pavisam pieci skolēnu mācību uzņēmumi, kuru nākamās aktivitātes būs dalība Vislatvijas gadatirgū 14.decembrī Rīga Plaza. (Līga Lagzdkalne,ekonomikas skolotāja).

 

2012./2013.mācību gads

photo 7Mārupes vidusskolas 11.a klases skolēni prezentē skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) meistardarbus Mārupes novada Domē Ziemassvētku tirdziņā šī gada 16.decembrī.

Skatīties foto no pasākuma...

Kā arī piedalījās lielākajā SMU gadatirgū Latvijā un JA-YE Latvija vēsturē 15.decembrī Modes un Izklaides centrā Rīga Plaza, kur SMU Ziemassvētku gadatirgū 2012 (lasīt vairāk...) piedalījās 129 SMU no visas Latvijas.

Meklēt mājaslapā

Atgriezties augšā