SākumsProjektiVietējo dabas vērtību apzināšana

Vietējo dabas vērtību apzināšanas pasākumi Mārupes novadā

 Dabas vertibu apzinashana

Mārupes vidusskola īsteno projektu „Vietējo dabas vērtību apzināšanas pasākumi Mārupes novadā”

Mārupes vidusskola ir saņēmusi Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumu projekta „Vietējo dabas vērtību apzināšanas pasākumi Mārupes novadā” īstenošanai. Projekta īstenošanas laiks 01.09.2014. – 31.12.2014.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības vides izglītību un audzināšanu Mārupes novadā, sadarbībā ar iedzīvotājiem apzinot vietējās dabas vērtības, kā arī izglītojot viņus par dzīvesvietas apkārtnē esošajām dabas vērtībām, to saglabāšanas un aizsargāšanas iespējām:

1) izstrādājot un izdodot karti ar velo maršrutu, kas aptvers interesantākās novadā sastopamās dabas vērtības, to aprakstus un fotogrāfijas;

2) noorganizējot velo orientēšanās sacensības Jaunmārupē, pieturas punktus plānojot pie ciematā sastopamajām dabas vērtībām, sniedzot izglītojošu un audzinošu informāciju par katru no tām;

3) sagatavojot publikācijas par novadā sastopamajām, projekta ietvaros izvēlētajām interesantākajām dabas vērtībām, to saglabāšanas un aizsargāšanas iespējām.

Laikā no 22.09.2014. – 21.10.2014. Mārupes vidusskolā notiks skolēnu, viņu vecāku un radinieku aptauja, kuras mērķis ir iegūt informāciju par Mārupes novadā sastopamajām dabas vērtībām. Iegūtā informācija tiks apkopota, bet interesantākās un pieejamākās dabas vērtības tiks izvēlētas un iekļautas velo maršruta kartē.

Anketas būs pieejamas drukātā formātā Mārupes vidusskolā un elektroniskā formātā www.marupe.lv.

Mārupes vidusskolas skolēni un novada iedzīvotāji aicināti anketēšanas laikā, t.i. no 22.09.2014. – 21.10.2014. piedalīties konkursā, iesūtot fotogrāfijas ar dabas vērtībām Mārupes novadā, norādot sūtītāja vārdu, uzvārdu un kontakttālruni, kā arī dabas vērtības atrašanās vietu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Trīs nominācijas iegūs veicināšanas balvas.

11.oktobrī visi Mārupes novada iedzīvotāji ir aicināti piedalīties Jaunmārupes veloorientēšanās sacensībās, kuras organizē Mārupes vidusskola sadarbībā ar Mārupes Jauniešu Domi. Pulcēšanās plkst. 10:00 pie Jaunmārupes ūdenstorņa.

Seko informācijai par sacensībām www.marupe.edu.lv, www.jaunatnemarupe.lv, www.marupe.lv.

Projekta budžets ir 2947 EUR, no kuriem 85% finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, bet 15% Mārupes novada Dome.

 

Dabas vērtības Mārupes novadā

Iepazīsti dabas vērtības Mārupes novadā šeit.

Dabas vērtību saglabāšanas un aizsargāšanas plāns - rekomendācijas

Lejupielādē dokumentu šeit.

Meklēt mājaslapā

Atgriezties augšā