SākumsAktualitātesDziedi ar skolotāju

Dziedi ar skolotāju

dziediDziedošu skolēnu Mārupes vidusskolā nekad nav trūcis, bet šajā mācību gadā sevi parādīt sākuši arī skolotāji. Pirmā dziedošo skolotāju uzstāšanās bija lielajos sadziedāšanās svētkos Latvijas 94.gadadienas priekšvakarā, otrā reize Ziemassvētku koncertā un trešā – 19.aprīlī koncertšovā „Dziedi ar skolotāju!”.

Kā tas izpaudās? Skolēniem (solistam, duetam, trio, ansamblim, korim utt.) bija jāsagatavo priekšnesums kopā ar skolotāju vai skolotājiem. Dziedošais skolotājs varēja būt gan klases audzinātājs, gan jebkurš cits skolotājs, ar kuru skolēniem izveidojas radoša sadarbība.

Par to, ka lieta ir pavisam nopietna, liecināja pieaicinātie eksperti (Mārupes novada kultūras dzīves organizētāja Ira Dūduma, dziedošā 2006.gada absolvente Elīna Grāve, jaunā mūzikas skolotāja Evija Milzarāja), kuri par katru priekšnesumu izteica savu mutisku vērtējumu.

Iecere 19.aprīļa pēcpusdienā vainagojās ar skaistu rezultātu! Ikvienu priekšnesumu pavadīja skatītāju ovācijas. Uz skatuves redzējām vēstures un sociālo zinību skolotāju Anitu Kalnieti, matemātikas skolotāju Zandu Romanovsku, angļu valodas skolotāju Lieni Baltmani, mūzikas skolotājas Ingu Cirsi un Eviju Milzarāju, angļu/vācu valodas skolotāju Ingrīdu Ļaudamu, direktora vietnieci un psiholoģijas skolotāju Rutu Straumi un sporta skolotāju Jāni Vilkaušu. Priekšnesumi bija ļoti atšķirīgi – no tautas dziesmas līdz repam.

Finālā visi dalībnieki vienojās kopējā dziesmā „Sanāciet, sadziediet, sasadancojiet”.
Droši varu apgalvot, ka šis muzikālais notikums vienaldzīgu neatstāja nevienu. Gandrīz divu stundu garajā pasākumā valdīja tikai pozitīvas emocijas, par ko liecināja skatītāju smaidošās sejas, skaļās ovācijas un gandarījums par savu uzdrīkstēšanos dalībnieku acīs. Iespējams, ka pēc gada sekos arī „Dziedi ar skolotāju 2”.

R.Straume