SākumsAktualitātesN. Īles muzikālā darbnīca “Ritma un skaņu pasaulē”

N. Īles muzikālā darbnīca “Ritma un skaņu pasaulē”

Mācību gada izskaņā  ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu 1. klašu grupām bija lieliska iespēja noskatīties un darboties līdzi stundu garā koncertnodarbībā, ko veidoja perkusionisti N. Īle un M. Sējāne. Mākslinieki sniedza ieskatu daudzveidīgajā skaņu instrumentu pasaulē, atklāja skolēniem katra instrumenta burvīgo skanējumu, tā rašanās vēsturi. Skolēni uzzināja par tādām perkusijām kā konga, runājošās bungas, darabuka, džamba, Tibetas dziedošos trauki, un iepazina, no kādiem materiāliem katrs instruments ir pagatavots, kā pašiem iespējams radīt savu perkusiju. 

Nodarbības laikā arī skolēni aktīvi līdzdarbojās, veidoja saspēli ar abiem izpildītājmāksliniekiem.  Skolēni guva priekšstatu par ritma spēli, ka mūzikā ritms ir neatņemama sastāvdaļa, un ir  balstīts uz koncentrēšanos un precizitāti. Pirms nodarbības, skolēni pagatavoja katrs savu perkusiju, izveidoja par to video stāstījumu un demonstrēja tā skanējumu. 

C:\Users\Inga\Downloads\WhatsApp Image 2021-06-02 at 21.50.42.jpegC:\Users\Inga\Downloads\Gatavošanās N. Īles ritma nodarbībai (2021. gada 27. apr. 21_51_15).jpegC:\Users\Inga\Downloads\muzika.jpg

No skolēnu atsauksmēm:

-Ļoti patika nodarbība, ka varēja spēlēt līdzi uz sava izgatavotā instrumenta;

-Es nezināju, ka ir tik daudz un dažādu instrumentu; 

-Vislabāk man patika pabūt Āfrikā, tur tik interesanti un maģiski ritmi;

-Man nebūs grūti izgatavot kādu šeikeri, jo mājās jau viss ir! 

-Es vēlos vēl šādas nodarbības, gribu iemācīties arī kādu instrumentu.

 

Rakstu sagatavoja mūzikas skolotājas Inga Cirse un Ilze Inapša

 

Meklēt mājaslapā

Atgriezties augšā