SākumsAktualitātesNo džeza līdz mūsdienām. Koncertlektorijs “Sprādziens mūzikā”

No džeza līdz mūsdienām. Koncertlektorijs “Sprādziens mūzikā”

Digitālā koncertlekcija “Sprādziens mūzikā” 8. klašu skolēnus iepazīstināja ar dažādu stilu mūziku sākot no džeza mūzikas līdz pat mūsdienu popmūzikai un rokmūzikai, un to spilgtākiem izpildītājiem. Nodarbībā skanēja populārākās dziesmas no rokenrola karaļa E. Preslija, jauniešu iemīļotās grupas The Queen, kā arī no grupām The Beatles, AC/DC, ABBA u.c. Koncertlekciju atraktīvi vadīja Mikus un Arta Abaroniņi, kuri sevi ir pierādījuši kā profesionāli un daudzpusīgi mūziķi, veidojot mūzikas koncertlektorijus skolēniem.

Mūzikas fragmenti skolēniem bija labi pazīstami, kas arī piesaistīja lielāku uzmanību, klausoties stāstījumā un dziesmu atskaņojumā, ko paspilgtināja izmantotie video, digitālo tehnoloģiju iespējas. Atsaucoties uz skolēnu izvērtējumu, tad kopumā šādas koncertlekcijas ir interesantas, viegli uztveramas, jo informācijas daudzums ir pārdomāts. Tā bija iespēja atsaukt atmiņā jau zināmas dziesmas, kas arī šodien skan dažādās radiostacijās, atkārtot jau iegūtās zināšanas par džeza mūzikas attīstību, kas jau bija apgūtas mūzikas stundās un dzirdēt latviešu dziesmu popūriju, kas deva pozitīvu enerģiju. Liels paldies Latvijas Skolas somai par šādu iespēju!

Rakstu sagatavoja mūz. sk. Inga Cirse