SākumsAktualitātesDigitālā koncertlekcija “Kino mūzikas vēsture”

Digitālā koncertlekcija “Kino mūzikas vēsture”

Projekta “Latvijas skolas soma" ietvaros 5. un 6. klašu skolēni attālināti piedalījās koncertnodarbībā “Kino mūzikas vēsture”. Nodarbību vadīja Mikus (vokāls) un Arta ( klavieres, čells, vokāls) Abaroniņi, kuri skolēniem sniedza ieskatu kino vēstures tapšanā no mēmā kino līdz pat mūsdienu kino tā attīstības ceļu, kā laikam ejot izmanās gan tehniskās un digitālās iespējas, skaņu celiņu ierakstīšana.

Paši vadītāji ir izcili mūziķi, kas demonstrēja dziesmas no filmām, kas ir saņēmušas Oskara balvas, arī mūziku no pašmāju kino filmām.

Nodarbībā skolēni iepazina filmu žanrus kā romantiskās, piedzīvojumu, fantastikas un komēdiju filmas. Skanēja mūzika no filmām: “Titāniks”, “Krēsla”, “Ledus sirds”, “Neiespējamā misija”, “Zvaigžņu kari”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” u.c. Arī nodarbības digitālais formāts pavēra plašākas iespējas nodemonstrēt skolēniem mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu kino.

Neizpalika arī skolēniem stāstījums par animāciju filmu tapšanu “Troļļi”. Kā izmantot un radīt specefektus asa sižeta filmām. Viens no pasaulē populārākajiem mūzikliem R. Rodžera “Mūzikas skaņas”, kura uzvedumā ir piedalījies arī Mikus Abaroniņš, būdams 16 gadus vecs, ir neatņemama sastāvdaļa, ko skolēni apgūst mūzikas stundās, gan skatoties fragmentus, gan paši atskaņojot slavenākās dziesmas kā Do- Re- Mi.

Skolēni atzina, ka ar interesi skatījās šo nodarbību, jo tā bija saistoša gan stāstījuma, gan mūzikas ziņā. Tāpat katrs mūzikas fragmenta demonstrējums bija papildināts ar 3D fonu, kas paspilgtināja priekšnesumu. Un izpildītās dziesmas bija labi izvēlētas, jo skolēni tās atpazina, dziedāja līdzi.

Mūzikas skolotāja Inga Cirse