SākumsAktualitātesMaestro veda pasaulē 8. klašu skolēnus

Maestro veda pasaulē 8. klašu skolēnus

30.03.2021. un 07.04.2021. Latvijas skolas somas piedāvātajās koncertlekcijās.

Pasākums "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls" saistīts ar mācību vielu literatūrā un mūzikā 8.klasē, mācot par mūzikas un teksta mijiedarbību, kā klases audzināšanas stundām, kurās šogad skolēni tiek iesaistīti “Līderis manī” ieviešanas procesā.

Nodarbība skolēniem sniedza iespēju iepazīt Maestro leģendāro personību dažādi - gan pie klavierēm, gan strādājot  Latvijas Radio 1.ierakstu studijā, gan ikdienā. Koncertlekcijas vadīja divi mākslinieki: Rūta Dūduma- Ķirse un Jānis Ķirsis, kuri stāstīja ne tikai par mūsu Maestro, viņa daiļradi, bet arī demonstrēja ierakstu studijas aizkulises. Daudz tika izdziedātas R. Paula dziesmas jaunā interpretācijā. Koncertlekciju vadītāju duets lieliski atklāja komponista lielās darba spējas un nerimstošo jaunradi. Pateicoties šai lekcijai, skolēni vairāk iepazina Raimonda Paula muzikālo daiļradi, kā arī varēja caurskatīt savu personību, mācoties humorpilno attieksmi pret intervijas jautājumiem, atbildību par jebkuru darbu. Koncertlekcija neļāva ne uz mirkli zaudēt modrību un interesi par dažādo muzikālo fragmentu atskaņošanu, jo pēc nodarbības izglītojamie tika  rosināti veikt ierakstus darba lapās, lai varētu pārliecināties par klausīšanās prasmēm, iesaistoties jautājumu viktorīnā par Maestro Raimondu Paulu, kurā skolēni uzzināja daudz jaunu un iepriekš nezināmu faktu, piemēram, par darbošanos gan klasiskās, gan džeza mūzikas stilos. Jaunajā koncertlekcijā tika atspoguļota R. Paula radošā sadarbība ar māksliniekiem: Elīnu Garanču, Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, vokālo grupu "Framest" un daudziem citiem. Skolēni jau pie esošajām zināšanām guva priekšstatu par jaunākās paaudzes dziedātājiem ar kuriem ir sadarbojies Maestro, kā arī uzzināja R. Paula dzīves atziņas - mūzika dzīvo līdzi laikam un oriģinālais skaņdarbs var tikt atskaņots dažādos mūzikas stilos- kā džeza, regeja utt.

Klases stundās turpinās  iepazīt līdera rakstura īpašības, lai cītīgāk trenētu pozitīvās un izskaustu negatīvās. Mūsu Maestro ir lielisks piemērs. Literatūrā pārrunāsim par dziesmu tekstum- dzejoļu- izvēli melodijai, kas to ietekmē.

8.a1 un 8.d klases vārdā skolotāja Dina Švīpiņa

30.03.2021. un 07.04.2021. Latvijas skolas somas piedāvātajās koncertlekcijās.

Pasākums "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls" saistīts ar mācību vielu literatūrā un mūzikā 8.klasē, mācot par mūzikas un teksta mijiedarbību, kā klases audzināšanas stundām, kurās šogad skolēni tiek iesaistīti “Līderis manī” ieviešanas procesā.

Nodarbība skolēniem sniedza iespēju iepazīt Maestro leģendāro personību dažādi - gan pie klavierēm, gan strādājot  Latvijas Radio 1.ierakstu studijā, gan ikdienā. Koncertlekcijas vadīja divi mākslinieki: Rūta Dūduma- Ķirse un Jānis Ķirsis, kuri stāstīja ne tikai par mūsu Maestro, viņa daiļradi, bet arī demonstrēja ierakstu studijas aizkulises. Daudz tika izdziedātas R. Paula dziesmas jaunā interpretācijā. Koncertlekciju vadītāju duets lieliski atklāja komponista lielās darba spējas un nerimstošo jaunradi. Pateicoties šai lekcijai, skolēni vairāk iepazina Raimonda Paula muzikālo daiļradi, kā arī varēja caurskatīt savu personību, mācoties humorpilno attieksmi pret intervijas jautājumiem, atbildību par jebkuru darbu. Koncertlekcija neļāva ne uz mirkli zaudēt modrību un interesi par dažādo muzikālo fragmentu atskaņošanu, jo pēc nodarbības izglītojamie tika  rosināti veikt ierakstus darba lapās, lai varētu pārliecināties par klausīšanās prasmēm, iesaistoties jautājumu viktorīnā par Maestro Raimondu Paulu, kurā skolēni uzzināja daudz jaunu un iepriekš nezināmu faktu, piemēram, par darbošanos gan klasiskās, gan džeza mūzikas stilos. Jaunajā koncertlekcijā tika atspoguļota R. Paula radošā sadarbība ar māksliniekiem: Elīnu Garanču, Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, vokālo grupu "Framest" un daudziem citiem. Skolēni jau pie esošajām zināšanām guva priekšstatu par jaunākās paaudzes dziedātājiem ar kuriem ir sadarbojies Maestro, kā arī uzzināja R. Paula dzīves atziņas - mūzika dzīvo līdzi laikam un oriģinālais skaņdarbs var tikt atskaņots dažādos mūzikas stilos- kā džeza, regeja utt.