SākumsAktualitātesProjekts “Latvijas skolas soma” attālināti

Projekts “Latvijas skolas soma” attālināti

Ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu Mārupes Valsts ģimnāzija turpina paplašināt skolēnu redzesloku, veidot mācību procesu aizraujošāku, apgūt mācību saturu, izmantojot digitālas iespējas iepazīt Latvijas vēstures un kultūras norises.

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai Latvijas Nacionālais teātris digitālizēja izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”. Izrādes ieraksts veikts, lai iemūžinātu un digitalizētu vienu no oriģinālākajām pēdējo gadu izrādēm. Valsts dibināšanas dienas simulācija, iespēja pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju.

Šogad saistībā ar pandēmijas ierobežošanas pasākumiem tas deva mūsu skolas 8.a1, 8.d, 9.a, 9.c, 9.d, 10.b, 10.d, 11.c, 12.a klašu skolēniem iespēju izrādi piedzīvot attālināti –mājās, vērojot valsts proklamēšanas notikumus savā viedierīcē, datorā vai pieslēdzot pie televizora.

Ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu Mārupes Valsts ģimnāzija izmantoja biedrības “Kinopunkts” dāvāto iespēju noskatīties latviešu filmu programmu. Skolēni mācību stundu satura ietvaros noskatījās pilnmetrāžas animācijas filmu ar dokumentāliem elementiem Mans Mīļākais karš (8.b, 8.c, 9.a, 9.c, 9.d, 12.d klases) un joprojām aktuālo spēlfilmu Pilsēta pie upes (6.c, 12.d klases).

Laikā, kad publiski pasākumi nenotiek, bet lai tomēr bērnos radītu kādu kopēju prieku Ziemassvētku laikā, 1. – 2., 3.a un 3.c klašu skolēniem tika demonstrētas skolā animācijas filmu izlasi Zelta Ziemassvētki:

Baltā Pasaka (pēc I.Ziedoņa);

Ziemassvētki (Animācijas Brigādes leļļufilmiņa);

Kad Āboli Ripo (studija RIJA);

Resgalības (Animācijas Brigādes leļļufilmiņa);

Māsa un Brālis (studija Dauka);

Kraukšķītis (Animācijas Brigādes leļļufilmiņa);

Raganas Poga (Nila Skapāna plastilīna tehnikā veidota animācija).

Ar Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) starpniecību palīdzam visas skolas skolēniem iepazīt Latvijas kinomākslas vērtības. Piedāvājums atbilst Latvijas izglītības sistēmas aktuālajām pārmaiņām kompetenču izglītības virzienā.

KOPĪGĀ FILMU PROGRAMMA 2020./2021. mācību gadam satur

9 filmas pamatskolai un vidusskolai un 12 animācijas filmas (pamatskolai un sākumskolai), kas atvieglos skolotājiem mācību materiālu atlases un sagatavošanas procesu; sniegs skolēniem iespēju apgūt latviešu animācijas filmu vēsturi, iepazīt dažādas uzņemšanas tehnikas un materiālus; veicinās bērnu interesi par latviešu literatūru, vēsturi un dzīvesziņu.

Mākslas u dokumentālās filmas:

"Bille", "Jelgava 94"(skolu versija), "Projām", "Vai viegli būt jaunam", "Vēsture aiz kadra", "Koris. Diriģents. Kamēr...", "Baltijas brīvības ceļš", "Leiputrija", "Zigfrīds Anna Meierovics"

Animācijas filmas:

"Zelta zirgs", "Pavasaris Vārnu ielā", "Kaķīša dzirnavas", "Laimes lācis", "Es gribu redzēt rūķīšus", "Meža sargi", "Zīļuks", "Zeltītas vasaras", "Nebēda", "Bukurags", "Tracis", "Mīkla par garo pupu"

Latviešu filmu klasika:

"Cilvēka bērns", "Nāves ēnā", "Puika", "Vella kalpi"