SākumsAktualitātesSkolotāju profesionālie svētki

Skolotāju profesionālie svētki

skol1

Piektdienā pirms oktobra pirmās svētdienas Latvijas skolās tiek atzīmēta Skolotāju diena. Šogad - 2.oktobrī. Šajā dienā vadības grožus tradicionāli pārņem 12.klašu skolēni. Pieļauju, ka Covid dēļ uzliktie ierobežojumi iegrožoja plašākas divpadsmito aktivitātes, bet skolotāji šajā dienā jutās pamanīti un godā celti. Rīts iesākās sirsnīgi ar atsevišķu ieeju skolotājiem, kur katrs tika sagaidīts ar tumši sarkanu rozi.

Kad mācību stundas bija aizvadītas, un skolā palikuši tikai skolotāji un divpadsmitie, turpmāko var pieteikt apmēram šādi:

Un tagad, skolotāj, Tu mazliet apsēdies,

Jo Tava steiga aizsteigusies.

Ir šobrīd šajā nemierkrastā miers.

It visas rūpju laivas izvilktas ir malā.

Var atļaut četrdesmi minūtēm

Bez grožiem skriet.

Ir svētki galu galā!

No vienas puses miers, jo vienkārši jāļaujas turpmākajam, no otras puses satraukums, jo būs atbildīgi jāstrādā un jāapliecina savas kompetences piecās dažādās jomās. Skolotāji tika sadalīti 5 grupās jeb klasēs, kam nekāds miers nesekoja. Stundu jeb nodarbību grafiks visām grupām bija vienāds, bet kā jau tas skolā ir – kādai klasei sports iekrīt 1.stundā, kādai citai – pēdējā. Grupai, kurai sekoju es, darba pēcpusdiena iesākās ar interešu izglītības nodarbību – deju nodarbību. Īsā laika sprīdī bija jāiemācās jauna deja. Tālāk sekoja sports jeb konkrētāk – sacensības vienā no tehniskajiem sporta veidiem. Proti, pārvietošanās ar skrejriteni, apbraucot šķēršļus. Protams, uz laiku! Un tad, kad visi jau bija slapjām mugurām un rozā vaigiem, sekoja trīs pārbaudes darbi. Vispār jau pēc skolas noteikumiem vienā dienā vienai klasei atļauti tikai divi pārbaudes darbi, bet svētku reizē jaunajiem skolotājiem tika piedota šāda klaja skolas noteikumu ignorēšana. Skolotāji ne to vien pārdzīvojuši.

Pirmais pārbaudes darbs dzimtajā valodā jeb mūsdienu jaunatnes rakstu un sarunvalodā. Tam sekoja pārbaudes darbs ar vēsturisku piesitienu, tad atkal dzimtā valoda, lai pārliecinātos par mūsdienu slengu pārzināšanu. Protams, viss notika pielietojot mūsdienu tehnoloģijas. Kaut kā galā tika visi. Pat vērtējumi visiem sekmīgi! Laimīgā stunda var pagaidīt!

Svētku/darba dienas noslēgumā sekoja pelnītā atpūta - skolēnu uzrunas, komiski stāsti no skolas dzīves, skanēja labi zināmas un līdzi dziedamas dziesmas, dalīti kliņģeri un kūka ar uzrakstu “Sveiciens Skolotāju dienā!”

Paldies, divpadsmitie, par svētkiem! Skolotāju baterijas atkal uzlādētas, tad nu saturieties!

skol2

Kā ierasts – Skolotāju dienas svinības turpinājās Mārupes kultūras namā, kur novada izglītības iestāžu pedagogiem tika pasniegtas gadskārtējās balvas “Gada pedagogs 2020”. No MVĢ tika godināti 6 pedagogi: sākumskolas izglītības programmā Ieva Bārdiņa, pamatskolas programmā vācu valodas skolotāja Vineta Rozīte, vidusskolas programmā angļu valodas skolotāja Zane Kālberga, skolēnu simpātijas bija izpelnījies fizikas skolotājs Modris Šāvējs. Starp citu, skolotājs Modris arī pirms 5 gadiem kļuva par skolēnu mīlētāko skolotāju + Gada skolotāju vidusskolas programmā. Vēsture dažreiz mēdz atkārtoties.

Godināti tika arī divi MVĢ sporta skolotāji – Edgars Vanags un Māris Riherts – kurus godpilnajam titulam izvirzījušas citas Mārupes izglītības iestādes, jo par audzēkņu sportisko stāju un fizisko sagatavotību viņi rūpējas arī zem citiem Mārupes novada izglītības un sporta iestāžu karogiem.

Sirsnīgi sveicu lieliskos kolēģus! Lai jums gandarījums par paveikto un pozitīvs skatījums nākotnē! Skolotāji būs vajadzīgi vienmēr! Tā iemesla dēļ – saudzējiet sevi!

Notiekošajam no skolotāju pozīcijām līdzi sekoja Ruta Straume