SākumsSkolas autobussAktualitātesMadarai Apsītei galvenā balva literāro darbu konkursā

Madarai Apsītei galvenā balva literāro darbu konkursā

KSkalbes literaro darbu konkurss 2019 05
No kreisās: skolotāja Līga Lisnere, konkursa galvenās balvas ieguvēja Madara Apsīte, konkursa fināliste Anna Elīza Zāģere (12.a) un skolotāja Ingūna Ādmīdiņa

Jau sesto gadu Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums organizē literāro darbu un pārspriedumu konkursu, šoreiz tas bija veltīts Kārļa Skalbes 140. jubilejai. Tam aizsūtīti 142 skolēnu darbi no 32 izglītības iestādēm. Mārupes vidusskolas skolēni tajā piedalās trešo reizi, un šis gads bija ļoti īpašs. Kāpēc?

Pirmkārt, šogad tajā piedalījās vairāk mūsu skolas audzēkņu nekā iepriekšējos konkursos - veseli seši: Pēteris Šlosbergs un Elīza Anna Ozola (10.a klase), Agate Bušunova (konkursa laikā mācījās 10.d klasē), Madara Apsīte (9.a), Anna Elīza Zāģere (12.a) un Anete Apsīte (12.c). Uz noslēguma pasākumu 10. maijā, kas šoreiz notika brīvā dabā pie Ventas tilta, devāmies četratā – Madara, Anna Elīza – un mēs, divas skolotājas -Ingūna Ādmīdiņa un es -, uz Kuldīgu mūs laipni aizvizināja skolas saimnieks Jānis Leimanis.

Otrkārt, konkursa noslēguma pasākumi vienmēr ir lieliski organizēti un tiešām jēgpilni, tajos ir pārdomāts katrs sīkums, sākot no kafijas krūzes līdz pat piemiņas suvenīram un pateicības rakstam katram dalībniekam. Tā arī šoreiz Kuldīgā bija bagātīga programma – noklausījāmies Piebalgas muzeju apvienības vadītājas L. Grudules lekciju par K. Skalbi, profesores A. Zigmundes stāstījumu par Baltijas skolotāju semināra Kuldīgā vēsturi, rakstnieces I. Baueres atmiņas par grāmatas ,,Lizete, dzejniekam lemtā’’ tapšanu. Tika atvērta arī ikgadējā grāmata ,,Pro Patria -V’’, kurā ir ievietoti pagājušā gada konkursa jaunrades darbi un pārspriedumi - arī trīs mūsējo. Pagājušajā gadā konkurss bija veltīts rakstniekam E. Virzam, tāpēc  grāmatas atvēršanas svētkus ar savu klātbūtni un uzmundrinošiem vārdiem pagodināja viņa mazmeita Anna Žīgure, kas ir gan literāte, gan tulkotāja, gan bijusi mūsu valsts vēstniece Somijā un Igaunijā. Pasākuma izskaņā mūsu meitenes piedalījās erudīcijas spēlē ,,Skalbe un Latvija’’.

Tagad, treškārt un galvenokārt – milzīgs prieks un lepnums ir par to, ka mūsu skolas 9.a klases skolniece Madara Apsīte noslēguma un laureātu cildināšanas pasākumā saņēma konkursa galveno balvu, ko varētu saukt arī par Grand Prix, jo tika piešķirta arī 1., 2. un 3. vieta. Madarai arī bija jālasa sava darba fragmenti, ko viņa izdarīja godam. Viņas darbs ir divu cilvēku mīlas vēstules ilgākā laikposmā, rakstītas dzejprozā. Vēstulēs skan traģiskums, un tās ir ļoti aizkustinošas. Ir grūti par tām izstāstīt un tās pārstāstīt, tāpēc ar autores atļauju izlasiet paši – nenožēlosiet! Es ļoti lepojos un priecājos par Madaru un reizē apbrīnoju viņu – kā tādā piecpadsmitgadīgā skuķēnā spēj dzīvot tik liela, nobriedusi dvēsele un smeldze, un, protams, valodas bagātība!

Madaras latviešu valodas un literatūras skolotāja Līga Lisnere

KSkalbes literaro darbu konkurss 2019 01
Anna un Madara atpūšas, Madara vēl nezina, kas viņai ,,draud’’

KSkalbes literaro darbu konkurss 2019 02
Madara lasa savu darbu un joprojām nejūt ,,draudus’’

KSkalbes literaro darbu konkurss 2019 03
Madara ar balvu Ventas krastā

KSkalbes literaro darbu konkurss 2019 04
Galvenā balva tuvplānā

Atgriezties augšā