SākumsAktualitātesLiepājas aktiera Ērika Vilsona monoizrādes skolā

Liepājas aktiera Ērika Vilsona monoizrādes skolā

erika vilsona monoizrade 001

Jau otro reizi šoziem skolā viesojās Liepājas aktieris Ēriks Vilsons. Projekta nedēļas laikā viņš atveda divas monoizrādes – R.Blaumaņa “Nezāle”( iepriekšējā reizē visi interesenti nepaguva noskatīties) un “Mana Magadana”. Abas izrādes tika rādītas projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. “Nezāli” noskatījās 6.ade un 8.d klašu skolēni, bet “Mana Magadana” – 6.b, 7.b un 8.a klašu skolēni. Izrādes foto galeriju var apskatīties šeit.

Ar monoizrādes “Nezāle” starpniecību skolēni sastapās ar latviešu literatūras klasiķi Rūdolfu Blaumani, meklējot atbildes par cilvēciskajām vērtībām un attiecībām pirms 100 gadiem un šodien. Savukārt izrāde “Mana Magadana” ir Ē.Vilsona personisks stāsts par savu dzimtu un tās likteņiem, par bērnības zemi Magadanu. Aktieris aicināja izzināt savu senču ceļus Latvijā un pasaulē, meklēt atbildes uz jautājumiem – kāpēc esmu piedzimis šeit un tagad? Kāds ir mans dzīves uzdevums? Ko man nozīmē dzimtene? Kad izrādes beigās Ē.Vilsons aicināja ikvienu reālos darbos domāt par savu Latviju, lai tā sagaidītu ne tikai 100-gadi, bet arī 200 gadus, zālē valdīja absolūts klusums. Šķiet, ka Vilsona vārdi tika sadzirdēti. Nekas nevienam tāpat vien nepienākas. Kā dzīvosim? – tas ir mūsu pašu rokās. Ikviena rokās.

Rakstu sagatavoja direktora vietniece Ruta Straume