SākumsAktualitātes6.a klases skolēni apgūst klimata pārmaiņas Latvijas Dabas muzejā

6.a klases skolēni apgūst klimata pārmaiņas Latvijas Dabas muzejā

6a Dabas muzejs 01

Pateicoties iniciatīvas “Latvijas skolas soma" finansējumam, 14. novembrī mums, 6.a klasei, ar klases audzinātāju Anitu Eiduku un dabaszinību skolotāju Lieni Bušujevu bija iespēja doties uz Latvijas Dabas muzeju, kur mums notika dabaszinību stunda. Šī stunda bija par klimata pārmaiņām un kā mēs varam to ietekmēt ar saviem ikdienas paradumiem.

Visas mācību stundas garumā bijām sadalīti grupās, spēlējām spēli – modelējām savu pilsētvidi un atbildētājam uz jautājumiem. Interesantākais, ka katras grupas pilsētā iejaucās arī citi “komersanti” ar savu rūpnīcu un fermu būvēšanu. Jāsaka, ka mums, vietējiem iedzīvotājiem, tas ļoti nepatika un gŗuti bija kaut ko ietekmēt. Beigās bija jānosaka, kuram galdiņam tika izveidota zaļākā un videi draudzīgāka pilsētiņa. Analizējot savus ikdienas dzīves paradumus, atklājās, ka dzīvojam dabai nedarudzīgi, noskaidrojām, ka to varam mainīt.

Arī pēc šīs interesantās stundas varējām iepazīties ar muzeja ekspozīciju, aplūkot eksponātus un izbaudīt zemestrīci pēc uzdevumu izpildes.

Noslēgumā visa klase uztaisīja piemiņas foto pie Brīvības pieminekļa.

Rakstu sagatavoja 6.a klases skolniece Agnese Dāldere un "Latvijas Skolas somas" koordinatore Mārupes vidusskolā Liene Bušujeva

6a Dabas muzejs 02

6a Dabas muzejs 03