SākumsAktualitātesMārupes vidusskolas skolotāja Gundega Ozola darbojas kā eksperte jautājumos par drošību internetā

Supervaroni interneta 007

Šobrīd aktuāla ir jauna mācību spēle bērniem “Vaifija spēle”. Mūsdienās ir plaši pieejams internets, tāpēc svarīgi bērnus informēt par internetā izvietotās informācijas patiesumu un izvērtēt tās saturu. Tāds ir arī šīs spēles mērķis - palīdzēt bērniem iegūt spēju izprast interneta vidi, ieviešot šo spēli katrā Latvijas skolā. Spēlējot “Vaifija spēli”, bērni iegūst zināšanas par drošību internetā un uzvedību interesantā veidā. 25.oktobrī portālā “Diena” tika publicēts raksts par jauno “Vaifija Spēli”. Šajā rakstā tika minēts arī Mārupes vidusskolas informātikas un matemātikas skolotājas Gundegas Ozolas komentārs.

Spēles ikvienu bērnu aizrauj tikpat ļoti kā interneta vide. Lai mācīšanās būtu maksimāli efektīva, ir svarīgi runāt par drošību internetā interesanti, bērniem saistošā un saprotamā valodā. Spēlējot "Vaifija spēli", mācību stunda paiet nemanot, bērni mācās drošības pamatnoteikumus, apgūstot samērā sarežģītas un nopietnas lietas, prasmes, it kā rotaļājoties.

Gundega Ozola stāsta, ka iekļuva rakstā tādēļ, ka jau vairākus gadus sadarbojas ar “Droša interneta” centru un ir piedalījusies spēles atklāšanas pasākumā kā eksperte. Svarīgi piebilst, ka Gundega Ozola ir līdzdarbojusies “Droša interneta” grāmatu izveidē, kas arī, tāpat kā pati spēle, māca bērniem par gudru un drošu interneta lietošanu.

Rakstu sagatavoja Madara Apsīte, 9.a klase

Vaifija spele 05