SākumsAktualitātes“Mārupes novada Uzņēmēju dienas 2018” Mārupes vidusskolā

“Mārupes novada Uzņēmēju dienas 2018” Mārupes vidusskolā

uznemeju dienas 2018 img 20181018 092701

Kā secīgs turpinājums Karjeras nedēļas pasākumiem bija mūsu skolēnu dalība “Mārupes novada Uzņēmēju dienās 2018”, kas tika organizētas sadarbībā ar Mārupes novada Domi, biedrību “Mārupes uzņēmēji” un “Biznesa Vēstniecību”. Uzņēmēju dienu foto galeriju var apskatīties šeit.

15. oktobrī  skolēni no visām trim 12.klasēm apmeklēja atvērto durvju dienu jaunizveidotajā “Biznesa Vēstniecībā”, kur uzņēmuma “SilJa” īpašniece Silva Jeromanova-Maura iepazīstināja ar Biznesa Vēstniecības telpām, līdzšinējām norisēm un turpmākajiem plāniem. Skolēni ieguva plašāku informāciju par piedāvātajām iespējām arī pašiem šeit nākt un darboties, izmēģināt savas biznesa idejas. Pasākuma turpinājumā skolēni piedalījās seminārā “Dizaina domāšanas pielietošana savas dzīves un karjeras veidošanā”. Tā lektore Zane Geidmane pastāstīja par dizaina domāšanu, galvenajām metodēm, soļiem savas profesionālās dzīves veidošanā. Ar lielu interesi semināra noslēgumā skolēni zīmēja paši savas prāta dizaina kartes.

uznemeju dienas 2018 img 20181015 140648

17.oktobrī starptautiskajā lidostā “Rīga” tika atklāta Mārupes vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) izstāde.

18.oktobrī 10.b klases skolēniem savas durvis vēra Mārupes novada uzņēmumi – AirBaltic Treniņu centrs, UAV FACTORY (lidaparātu, kosmisko aparātu un to iekārtu ražošana), S.B.C. (metālkonstrukciju ražošana un montāža), Madara Cosmetics, Polipaks (iepakojuma materiālu ražošana pārtikas un nepārtikas rūpniecības nozarēm un tā tirdzniecība), Silja  (lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība, remonts, dārzkopība, Biznesa Vēstniecība), Rolling (pilna servisa uzņēmums, kas veic plaša profila biroja tehnikas servisu), Kompānija NA (uzņēmums, kas uzstāda lielās skatuves, nodrošina ar gaismas un skaņas ierīcēm lielos koncertus - grupai “Prāta Vētra”, dziesmu svētkos utt.). Šo ekskursiju laikā skolēni iepazinās ar dažādām profesijām dažādās nozarēs, uzzināja, kāda ir bijusi katra konkrētā uzņēmuma izaugsmes un veiksmes pieredze. Skolēniem tika parādīti ražošanas un pakalpojuma procesi, noliktavas un darbnīcas, mācību telpas.

uznemeju dienas 2018 img 20181018 160240

Šajā pašā dienā Mārupes Kultūras nama zālē uz pasākumu “Iepazīsti un izmēģini meistara arodu” devās jaunāko klašu skolēni. Mārupes novada mājražotāji, amatnieki un mākslinieki dalījās ar sava amata prasmēm, kuras apmeklētājiem lieti noderēja, jo ikviens varēja izmēģināt roku kokapstrādē, rotaslietu un našķu gatavošanā, mārrutku pārstrādē, gleznošanā. Pasākuma laikā notika arī tirdziņš, kurā varēja iegādāties kaut ko sev tīkamu no meistaru darinājumiem.

uznemeju dienas 2018 sintija 5

Liels paldies Mārupes novada Domei, biedrībai “Mārupes uzņēmēji” un “Biznesa Vēstniecībai”, kā arī Mārupes novada Domes Uzņēmējdarbības attīstības konsultantei Jolantai Kursišai par veiksmīgo sadarbību skolēnu karjeras attīstības atbalstā!

Rakstu sagatavoja: pedagogs-karjeras konsultants llze Rūtenberga un Elita Lecko