SākumsAktualitātesKarjeras nedēļa 6.d klasē

Karjeras nedēļa 6.d klasē

Karjeras nedela 2018 6d 13

No 8. līdz 12. oktobrim Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa. Mārupes vidusskolas 6.d klasē notika brīnišķīgi izglītojoši pasākumi karjeras jautājumos, ko nodrošināja skolēnu vecāki. Jau klases vecāku sapulcē augustā vecāki izrādīja iniciatīvu pastāstīt par savu darbu un profesiju. Tāpēc ar prieku uzņēmām vecākus savā klasē, iepriekš sagatavojot un iesūtot vecākiem jautājumus.  Savukārt vecāki sagatavoja interesantas prezentācijas, stāstījumus, uzdevumus un dāvaniņas. Vairāk par to visu, kā arī 6.d klases Karjeras nedēļas foto galerija ir raksta turpinājumā.

Pirmdien, 8. oktobrī ortodonte Inta Zepa stāstīja par savu darbu, studijām, profesijas izvēli, sadarbību kolektīvā. Skolēni bija pārsteigti par to, ka ortodonta darbā noder visi mācību priekšmeti, liela loma ir cilvēka raksturam un komunikāciju spējām. Pēc darba ir svarīgi labi atpūsties, atrodot laiku hobijam, lai varētu smelties spēkus jaunam darba cēlienam. Ikdienā jāpievērš uzmanība savai fiziskai veselībai un izturībai, jo darbs prasa daudz spēka. Pēc nodarbības daži skolēni sāka apsvērt domu par to, ka varētu nākotnē izvēlēties šo profesiju.

Karjeras nedela 2018 6d 01

Karjeras nedela 2018 6d 02

Karjeras nedela 2018 6d 03

Otrdien, 9. oktobrī AS 4Finace vadošais sistēmu inženieris Rolands Mekšs stāstīja par programmētāju darbu, IT attīstību, ideju realizēšanu, laika plānošanu un darbu komandā. Bērniem patika pagājušā gadsimta lieldatoru salīdzinājums ar mūsdienu telefonu, programmēšanas gandrīz neierobežotās iespējas un tehnoloģiju attīstība ātrums. Tagad mēs zinām, ka profesijas, kas saistītas ar tehnoloģijām, būs pieprasītas arvien vairāk un skolā jāmācās eksaktie priekšmeti.

Karjeras nedela 2018 6d 04

Karjeras nedela 2018 6d 05

Ceturtdien, 11.oktobrī Tele2 zīmola vadītāja Ilze Žukova ievirzīja marketinga pasaulē. Skolēniem bija iespēja pavingrināties zīmolu atpazīšanā, cenu veidošanā un reklāmas mērķauditorijas interešu izpētē. Izrādās, glāze ūdens var maksāt no 0 centu līdz pat 1 miljonam eiro. Viss atkarīgs no tā, kam, kad un kur to pārdot: klasē skolēnam sēžot pie ūdens krāna vai miljonāram tuksnesī. Katram darbam ir savi plusi un mīnusi. Reklāmu veidotājiem ir aizraujošs un interesants darbs, bet nākas strādāt arī brīvdienās.

Karjeras nedela 2018 6d 06

Karjeras nedela 2018 6d 07

Karjeras nedela 2018 6d 08

Piektdien, 12. oktobrī viesojāmies uzņēmumā SAF Tehnika, kur par personāla vadītāju strādā Ivita Rozīte. Pirms tam bērniem mājās bija jāiepazīstas ar uzņēmuma darbu un jāsagatavo jautājumi. Ražotnē notika ievadprezentācija par uzņēmuma vēsturi, darbības specifiku, sadarbību ar klientiem un ekskursija pa ražotnes telpām. Darbinieki rādīja, kā top telekomunikāciju ierīces, darbojas mikroshēmu roboti un 3D printeri. Skolēni uzmanīgi klausījās, uzdeva jautājumus (par to darbinieki bija patīkami pārsteigti). Izrādās, pasaulē atzīts uzņēmums SAF Tehnika sāka savu darbību piemājas šķūni un radās no pārdrošas idejas, kā var pastiprināt sakaru signālu, kur nav pieejams telefontīkls.

Karjeras nedela 2018 6d 09

Karjeras nedela 2018 6d 10

Karjeras nedela 2018 6d 11

Karjeras nedela 2018 6d 12

Karjeras nedela 2018 6d 14

Karjeras nedēļas beigās skolēni aizpildīja darba lapu par nedēļas norisēm. Apkopojot rezultātus, var secināt, ka Karjeras nedēļa bērniem patika, viņi ierosina atkārtot šādas aktivitātes. Visiem patika, ka par darbu stāstīja pašu vecāki. Paldies Egijai Bērzei - Vaivodei par palīdzību ekskursijas laikā un sarūpētiem āboliem atpakaļcelā autobusā un visiem vecākiem, kas morāli atbalstīja mūsu aktivitātes!

Jāpiebilst, ka 6.kašu skolēni dabaszinību stundās izstrādāja un prezentēja projektus par tēmu “Ar dabaszinātnēm saistītās profesijas”.

6.d klases audzinātāja Liene Bušujeva