SākumsAktualitātesMārupes vidusskolas skolēni veido mērķu plānošanas kartes

Mārupes vidusskolas skolēni veido mērķu plānošanas kartes

Merku planoshana 20180221 102345

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros februārī-martā mūsu skolas 8.-12.klaes skolēni piedalījās Jauniešu Akadēmijas „Pacelt Pasauli” nodarbībās “Mērķu plānošanas meistarklase”, kuru vadīja personiskās izaugsmes trenere Dace Briede-Zālīte. Iemācīties, kā izplānot un sasniegt savus mērķus, ir prasme, kas jāattīsta.

Merku planoshana 20180215 103158

Divu mācību stundu laikā skolēni piedalījās  interaktīvā diskusijā un iepazinās ar mērķu plānošanas metodiku, kas balstīta uz angļu psihologa Brajena Meina izveidotās programmas “Goal Mapping”. Šī metodika paredz, ka vispirms ir jāsagatavo savs prāts – jābūt atvērtam ar pozitīvu skatu uz dzīvi. Nodarbības pirmajā daļā tiek interaktīvi izrunāti piemēri, ka, fokusējoties uz konkrētu tēmu, cilvēks sāk saredzēt iespējas un sāk meklēt risinājumus.  Nodarbības otrajā daļā notika katra skolēna individuālais darbs pie savas mērķu kartes sastādīšanas - ar detalizētu plānu kreisajā kartes pusē un zīmējumu – vīziju – labā kartes pusē. Radošās sadaļas laikā trenere pārrunāja ar katru skolēnu viņa individuālo plānu, palīdzēja labāk izplānot, ieteica idejas un iespējamos risinājumus, lai mērķu kartē plānotais būtu objektīvi izmērāms. Mērķu kartes palika pie katra skolēna.

Merku planoshana 20180301 081316

Dažas atsauksmes:

Iedvesmojoša lekcija ar saprotamu mērķi. Dzirdētais liek aizdomāties un sākt “strādāt’ ar sevi. Lektore prot noturēt jauniešu uzmanību, kas reti kuram izdodas. Prieks dzirdēt pozitīvu attieksmi pret dzīvi.

Ļoti patika šī stunda, sapratu, kā sev uzstādīt mērķi, kā es pēc tā tiekšos un kā nokļūšu.

Kļuvu pašpārliecinātāks, saprotu, ka profesiju jācenšas izvēlēties pašam. Saprotu, ka ir ļoti plašas iespējas, pašam jāmeklē, kas patīk.

Palīdzēja man saprast, ar kādu attieksmi ir jādodas meklēt savu sapņu profesiju.

Šī stunda man lika padomāt par to, ko gribētu darīt, kas man padodas un to, kā hobiju pārvērst profesijā.

Ilze Rūtenberga, pedagogs-karjeras konsultants

Merku planoshana 20180221 102313