SākumsAktualitātesMārupes vidusskolas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 2018

Mārupes vidusskolas skolēni aktīvi piedalās Ēnu dienā 2018

Enu diena 2018 05

14.februārī visā Latvijā norisinājās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena, kurā aktīvi piedalījās arī vairāk kā 200 mūsu skolas 5.-12.klašu skolēni. No 10.-12.klašu skolēniem ēnotāji bija 58%! Ēnošanai skolēni pieteicās portālā www.enudiena.lv vai arī paši uzrunāja un atrada savus ēnu devējus.

Profesijas, kuras tika ēnotas, bija dažādas – ģimenes ārsts, fizioterapeits, būvuzraugs, sabiedrisko attiecību speciālists, valsts pārvaldes darbinieks, psihologs, radio žurnālists, stilists, projektu vadītājs, sporta skolotājs, pilots, ministri, grāmatvedis u.c.

10.a klases skolēns Niks Feldmanis šogad viesojās Iekšlietu ministrijā un ēnoja iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski. Šī pieredze, kā atzīst Niks, bija interesanta un bagātinoša - redzēt, cik atbildīgi un grūti ir vadīt valsts lietas. Niks bildē ir redzams tieši blakus iekšlietu ministram.

Enu diena 2018 01

Šarlote Zveja (9.d klase) ēnoja Kultūras pasākumu organizatoru. Šajā darbā ir ļoti daudz radošuma, ēnojot varēja praktiski izmēģināt idejas kāda pasākuma vizuālai noformēšanai.

Enu diena 2018 02

10.d klases skolniece Daniela Rūtenberga iepazinās ar starptautiskās lidostas “Rīga” informācijas centra darba ikdienu.

Enu diena 2018 03

Enu diena 2018 04

9.b klases skolniece Signe Mašņikova viesojās radio Skonto, kur ēnoja Valdi Melderi. Ēnošana sākās jau pl.6.00 no rīta SWH studijā, pēc tam ar ēnotāji kājām devās uz STV raidījuma “Starp mums runājot” filmēšanas laukumu, tur bija iespēja apspriesties ar filmēšanas komandu un raidījuma vadītājiem. Signe: “Sapratām, ka Valdis visur dodas ar kājām, tādējādi piespiežot sevi sportot, dienā nostaigājot ap 8-10 km.”

Enu diena 2018 06

Enu diena 2018 07

Enu diena 2018 08

Paldies klašu audzinātājiem, skolēnu vecākiem un draugiem, kuri iedrošināja, motivēja un palīdzēja skolēniem piedalīties Ēnu dienā!

Ilze Rūtenberga, Mārupes vidusskolas pedagogs-karjeras konsultante

Atgriezties augšā