SākumsAktualitātesIntervija ar "Supernovas" dalībnieci Agnesi Stengrevics: "Vēlos nostartēt tā, lai pašai prieks"

Intervija ar "Supernovas" dalībnieci Agnesi Stengrevics: "Vēlos nostartēt tā, lai pašai prieks"

Agnese You are my world

Mārupes vidusskolas 12.a klases skolniece Agnese Stengrevica jau šo sestdien, 3.februārī ar dziesmu “You Are My World” uzstāsies konkursā “Supernova 2018”, kurā tiek meklēts Latvijas pārstāvis lielajai Eirovīzijai, kas šogad maijā norisināsies Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. Šogad “Supernovai” ir jauna balsošanas kārtība, piemēram, tiks ņemti vērā arī unikālie dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā Spotify. Par šo un daudz ko citu īsi pirms svarīgā pasākuma Agnese pastāstīja intervijā Artūram Bondaram (9.a).

Artūrs: Pastāsti, vai Tev ir kādi konkrēti mērķi dzīvē jeb tā saucamais "Bucket list"?

Agnese: Bucket list... Pašlaik pats tuvākais ir, protams, labi nostartēt “Supernovā”, un tad jau redzēs, kā būs. Cerams, ka iznākums būs pozitīvs. Pats tālākais mērķis būtu – atrasties starp A klases mūziķiem, kas arī ir Top-40 visādos mūzikas sarakstos.

Ko Tevis nozīmē labi nostartēt “Supernovā”? Sasniegt pusfinālu, finālu vai vienkārši nodziedāt tā, ka pašai ir gandarījums par paveikto?

Es uznāku uz skatuves, un pēc tam, skatoties ierakstu, saku: "Tas bija pats labākais, ko es varēju", lai nebūtu nekādas nožēlas neskatoties uz to, esmu vai neesmu tikusi tālāk. Protams, ceru, ka tikšu līdz Portugālei (iesmejas).

Nu skaidrs! Tev bieži sanāk uzstāties?

Tagad pēdējā laikā ir sanācis. Man bija (“Supernovas” dziesmas “You Are My World” – red. piebilde) video klipa prezentācija 11.janvārī, tad vajadzēja klubā (Just) uzstāties, tad sanāk jau divas uzstāšanās. Tad kaut kur decembrī vajadzēja divās vietās uzstāties. Bet tā kopumā - ļoti daudz nē, bet pirms “Supernovas” ir biežāk.

Agnese You are my world 2

Agnese You are my world 4

Agnese You are my world 3

Aaaa, tad pirms “Supernovas” pat vairāk sanāca uzstāties?

Jā!

Man bija radies priekšstats, ka dalība “Supernovā” piesaista vairāk cilvēkus, kuri vēlas, lai uzstājies viņu pasākumos.

Jā, tā ir. Arī uz visādām intervijām un, tāda veida uzaicinājumi.

Vai Tavā skatuves karjeras laikā ir gadījušies, kādi kuriozi, amizantas situācijas?

Amizantas situācijas...? Tā... Nu viena bija, kad “X faktora” krēslu izaicinājumā mani izgrieza laukā (smejas). Kaut kas kuriozs (domā)? Bet tā neesmu vēl baigi izgāzusies nekur, nav sanācis, paldies Dievam (pasmejas).

Runājot par tevis minēto “X faktoru”. Kādu pienesumu Tev šis šovs ir devis?

Protams, protams! Tā bija mana pirmā pieredze, tā teikt, patiešām uz žūriju, kad tevi skatās trīs cilvēki, kas pēc tam pasaka – jā vai nē. Tas viennozīmīgi deva milzīgu pieredzi! Tas bija tāds pirmais ar kameru filmēts konkurss. Jā!

Tagad, pateicoties “X faktoram”, uztraukums uz skatuves – žūrijas un kameru priekšā – varētu būt mazāks?

Viennozīmīgi!

Agnese You are my world 5

Vai kādreiz sevi biji iztēlojusies uz “Supernovas” skatuves?

Aptuveni pirms diviem gadiem es skatījos šo raidījumu, un varētu teikt, ka “Supernova” bija man tāds kā sapnis. Šo sapni es iztēlojos, tad gāju uz to un tagad esmu “Supernovā”.

Vai tas notika pašai negaidot vienā brīdī vai uz to jau gāji pakāpeniski?

Diezgan pakāpeniski. Dziesma, kas tagad ir “Supernovā”, mēs to veidojām ar tēti diezgan ilgi. Es arī attīstīju savu vokālu diezgan ilgi, lai vispār varētu uzstāties. Tā kā, tur (dziesmā) ir ieguldīts diezgan liels darbs.

Runājot par Tavu dziesmu – kāds ir tās galvenais vēstījums, ko tTu kopā ar tēti esi apslēpusi savā “Supernovas” dziesmā "You Are My World"?

Es nevarētu teikt, ka tajā dziesmā... Nu vārdus sarakstīju es, un tētis vārdu rakstīšanā īsti nav atbildīgs, bet... es vairāk dziesmā stāstu par savu dzīves pieredzi, par to, kas man ir svarīgs. Ja tas būtu, kā message (vēstījums) citiem, tad iespējams klausoties viņi justu, cik esmu laimīga, jo varbūt viņi arī tā jutušies un bijuši līdzīgā situācijā.

Kā norit sagatavošanās process “Supernovai”? Vai katru dienu pēc skolas gatavojies konkursam? Kādas ir tās aizkulises?

Tieši tā! Man īsti nesanāk pašlaik pildīt mājasdarbus (iesmejas). Tagad mēģinājumi ir katru dienu līdz vēlai naktij, ja tas ir nepieciešams. Citas lietas, kā piemēram sociālie tīkli, kur viss jāpublicē... tas arī aizņem milzīgu laiku. Tad arī visi tērpi, apģērbi , šuvēji un jā... dažkārt pat aizmirstu paēst.

Agnese You are my world 8

Tad konkursu nav viegli apvienot ar mācībām?

Tā ir! Ļoti grūti apvienot.

Kā ir ar skolotājiem? Vai viņi ir saprotoši un atbalsta tevi? Varbūt pakrata ar pirkstu un saka "Mācības pirmajā vietā!"?

Tas ir atkarīgs no katra atsevišķi. Ir viena skolotāja, kura ļoti nāk pretim un pilnībā saprot, bet ir arī skolotāji, kuriem ir tīri vienalga. Citi saka: "Tev darbs jānodod tajā dienā un viss!".

Atgriežoties pie “Supernovas” – viens no galvenajiem kritērijiem ir Spotify klausījumi?

Jā!

Kā tev veicas ar reitingiem?

Mans reitings pašlaik ir ļoti labs. Aiziet tūkstošos... varētu teikt, ka pēdējās 28 dienas. Par pārējiem dalībniekiem īsti nezinu.

Piebilde no redakcijas: Agneses reitings patiešām ir ļoti labs. Abi visvairāk skatītie Supernovas dziesmu reitingi YouTube prognozē uzvaru Latvijas atlasē tieši Agneses dziesmai "You Are My World". Visvairāk skatīto prognozi var noskatīties šeit:

Noklausies Agneses dziesmu Spotify!

Kur var iegādāties tavu dziesmu? Google Play? iTunes?

Jā, protams! Dziesmu var nopirkt iTunes, tad var klausīties Spotify, SoundCloud un arī YouTube.

Skaidrs! Tad dodamies visi uz iTuniem, pērkam Tavu dziesmu un klausāmies to, gaidot jauno “Supernovas” sezonu!

Tieši tā, tieši tā!

Paldies par sarunu!

Paldies!

Iemācies Agneses dziesmas "You Are My World" vārdus, lai varētu dziedāt līdzi:

Noklausies Agneses dziesmu Spotify, jo tas tiks ņemts vērā balsojumā

Spotify

Atgriezties augšā