SākumsAktualitātes"Gribējās kļūt aizvien labākam"

"Gribējās kļūt aizvien labākam"

Maris Riherts Balta kapa

Intervija ar Mārupes vidusskolas jauno sporta skolotāju Māri Rihertu. Skolotāju intervē mediju pulciņa dalībnieki Marko Pusbarnieks un Viesturs Dupurs.

Sveiki! Mani sauc Marko. Tas ir Viesturs. Vai varam uzdot pāris jautājumus?

Jā, protams.

Kādas bija Jūsu intereses bērnībā?

Maris Riherts futbola turniraBērnībā pirmais pulciņš, ko es apmeklēju, bija futbols. Šis sporta veids man ļoti iepatikās, tādēļ arī paliku pie tā arī tagad.

Jā, mēs lasījām, ka Jūs spēlējat futbolu. Kāds bija Jūsu mērķis?

Jā, bērnībā, kad sāku spēlēt futbolu nebija baigi dižie mērķi, bet vienkārši spēlēt futbolu. Biju taču maziņš – tikai 4 gadi. Tajā vecumā domāju tikai par to, kā iesist vairāk golu un būt labākajam treneru acīm. Ja runājam par pusaudžu vecumu, tad plāni nedaudz mainījās saistībā ar lietām, ka gribējās kaut ko jaunu izmēģināt. Tad sanāca tā, ka mājās futbolu vairs tik bieži nespēlēju. Ja gribi būt labs jebkurā jomā, tad sevi maksimāli katru dienu vajag pilnveidot.

Kāpēc Jūs sākāt strādāt Mārupes vidusskolā, nevis kāpāt pa karjeras kāpnēm futbolā?

Man ir teikuši, ka es varu būt labs futbolists un es pats tā arī esmu domājis, bet, kā jau es teicu, man traucēja tās visas jaunās lietas, ko es vēlējos pamēģināt. Tādēļ tas laika posms izveidoja robu manās karjeras kāpnēs. Ātri noreaģēju un devos mācīties par sporta skolotāju, un beigās tas izvērtās tā, ka strādāju Mārupes vidusskolā.

Maris Riherts ar teti AivaruKā Jums izdodas apvienot mācības un futbolu?

Viegli, jo man darbs beidzas tad, kad beidzas stundas.

Kāpēc Jūs sākāt strādāt Mārupes vidusskolā?

Šo vietu man ieteica mans draugs. Par skolu dzirdēts tikai labākais un kā vienmēr gribējās jaunus piedzīvojumus.

Kurš draugs, ja drīkst zināt?

Viņu sauc Jānis Vilkaušs un viņš arī ir sporta stundu vadītājs.

Kādas ir Jūsu attiecības ar šīs skolas skolotājiem un audzēkņiem?

Pagaidām cenšos iekļauties skolas vidē, un pamazām ar kolēģiem attiecības arī uzlabojas. Sākumā domāju, ka audzēkņi nerespektēs manas vēlmes, bet notika pavisam otrādi, viņiem tas arī ir kā jauns piedzīvojums. Protams, ir brīži, kad uzvedības normas neievēro, bet audzēkņi paši jau sāk saprast, ka vairāk vai mazāk, tas mani nesalauzīs un ka pie manis viegli nebūs.

Kura profesija, Jūsuprāt, ir vieglāka?

Futbols un skolotāja arods prasa daudz pacietības, bet futbolā pie tā var pierast ātri, bet skolotājam tā vide mainās katru gadu. Skolēni aug un rodas cita personība ik uz soļa, tādēļ skolotāja darbs ir grūtāks, bet ne no fiziskās sagatavotības puses.

Kādas ir Jūsu domas par skolotāju darba grafiku?

Ar to problēmas nav bijušas, jo man nav jālabo mājasdarbi vai tādas lietas. Vienīgi reizi mēnesī pārbaudu skolēnus ar kontroljautājumiem par attiecīgo sporta veidu, par ko skolēni saņem arī atzīmes. Sports ir stunda, tāpat kā jebkura stunda skolā. Nevar tikai skriet, arī noteikumi, rīcības plāns, sava ķermeņa uzbūve u.c. lietas jāzina, kas palīdzēs sportot.

Maris Riherts 1Vai Jums pēc darba pietiek laiks sev?

Jā, protams, man brīvais laiks ir gandrīz pēc katras darba dienas. Skolā nestrādāju uz pilnu slodzi.

Kādas ir Jūsu domas par sociālajiem tīkliem?

Jā, lietoju tādus kā „Instagram”, „Facebook” un tos, kas tagad ir modē, sekoju līdzi visam jaunākajam.

Pēc kāda principa jūs izvēlaties sociālos tīklus?

Saziņai ar draugiem, dažāda veida ziņas, iespējams lasīt grāmatas vai vienkārši paskatīties muļķības.

Kādas ir Jūsu intereses paralēli mums zināmajām?

Pasākumu organizēšana, bieži vien patīk aiziet uz lekcijām, kas ietver filozofiju un psiholoģiju.

Kāpēc?

Agrāk man skolā bija garlaicīgi un tad ar šādām lietām es sevi izklaidēju, kas saistīts ar pasākumu organizēšanu. Filozofija, vienkārši dažreiz patīk runāt neiespējamo, bet tai pat laikā iespējamo, psiholoģiju, pacietības treniņš.

Paldies par interviju!

Jā protams, lūdzu!

Maris Riherts 2 Maris Riherts cerini

Mūsu skolā vēl ir daudz interesantu cilvēku, kurus varētu intervēt, un notikumu, par kuriem veidot rakstus. Pievienojies mediju pulciņam un piedalies skolas avīzes satura veidošanā! Mediju pulciņš notiek katru pirmdienu plkst.15.00 2.3.kab. Mediju pulciņam var sekot līdzi arī online kursā.