SākumsAktualitātes7.A2 tiešsaistes nodarbība Liepājas muzejā

7.A2 tiešsaistes nodarbība Liepājas muzejā

18.februārī 7.a2 klases 28 skolēniem bija iespēja projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalīties Liepājas muzeja tiešsaistes nodarbībā “ Gadskārtu ieražas Dienvidkurzemes sētā”. Starpdiscipināra klases stunda tika apvienota ar literatūras mācību stundu. Liepājas muzeja gides pavadībā skolēni iepazinās ar 19.gs. ieražām, virtuāli paviesojās muzeja telpās un varēja ieraudzīt senatnē izmantotos darba rīkus linu apstrādē. Uzzināja par ēdieniem, kuri ceļami galdā dažādās gadskārtu svinamās un atzīmējamās dienās.

Šī muzejpedagoģiskā nodarbība deva iespēju iepazīt Latvijas kultūras vērtības un to laikmetīgās izpausmes.

Tā bija lieliska iespēja pavērot muzeja gida profesiju šajos apstākļos, kad muzeju varam apmeklēt tikai tiešsaistē, redzēt, kā šajos apstākļos palīdz digitālās prasmes.

No skolēniem izskanēja dažādas atziņas:

• Tā bija laba iespēja virtuāli pabūt muzejā.
  • Jaunas zināšanas var iegūt ne tikai mācību stundā, bet arī nodarbībā muzejā.
  • Uzzināju, ka ziema beidzas ap Meteņiem.
  • Sapratu, kas ir smēde.
  • Zināšu, kas ir Usiņi.
  • Tagad zināšu, kāda nozīme ir vārdam “pieguļa”.
  • Sapratu, ka senatnē cilvēki īpašu vērību pieversa dabas norisēm.

7.A2 klases audzinātājas: I.Kupča un S. Igaune