SākumsAktualitātesDodoties bēgļu gaitās

Dodoties bēgļu gaitās

12a Beglu gaitas a

11.martā Mārupes Valsts ģimnāzijas 12.a klases skolēni mācību dienu pavadīja iejūtoties 2.pasaules kara noskaņās, izdzīvojot 1944. gada situāciju, kad Rīgai tuvojās Sarkanā armija un daudzi Latvijas iedzīvotāji izeju meklēja dodoties bēgļu gaitās. Iespēju piedzīvot šos notikumus sagādāja muzejs un pētniecības centrs "Latvieši pasaulē” (La Pa) ar programmas Latvijas Skolas soma atbalstu izlaušanās spēlē "Bēgļu gaitās”. Kara laika Rīgu iepazīt skolēni varēja arī  piedaloties orientēšanās spēlē , kas ļāva izpētīt pilsētas objektus, kuri saistīti ar tā laika notikumiem.

Kā atzina skolēni: "Bija iespēja uzzināt padziļināti par vācu un padomju okupācijas režīmiem Latvijā, kā arī bēgļu gaitām uz Vāciju, Zviedriju u.c. Tuvāk varēja iepazīt politisko situāciju – nezināju, ka vācieši ļāva latviešiem izceļot tik lielā apmērā. Tāpat muzejā redzēju, ar cik trūcīgiem un baisiem apstākļiem bēgļiem vajadzēja sadzīvot. Izlaušanās istaba bija viena no labākajām šāda veida spēlēm, kurās esmu bijis. Uzdevumi bija tiešām āķīgi un interesanti.”

"Iejusties bēgļu lomās bija aizraujoši un tas radīja lielu adrenalīnu visiem spēlētājiem. Kā arī paralēli mums bija orientēšanās uzdevums Vecrīgā un tās apkaimē, jau iepriekš sadalītajās grupās. Šis noteikti bija ļoti interesanti un jautri, ja pat laikapstākļi mūs nelutināja un bija stiprs lietus. Kopumā, klases vārdā var sacīt, ka šāda veida pasākumā var daudz vieglāk iemācīties un izprast, uztvert tēmu, nekā mācoties no grāmatas. Šis lika arī padomāt par to cilvēku sajūtām un emocijām tajā laikā.”

12.a klase vārdā Laura Šape, Niks Feldmanis un vēstures skolotāja Ritma Veļķere

12a Beglu gaitas b