SākumsAktualitātesMācību darbs un savstarpējā komunikācija Mārupes Valsts ģimnāzijā no 23.marta

Mācību darbs un savstarpējā komunikācija Mārupes Valsts ģimnāzijā no 23.marta

online macishanas

Pavasara darba cēlienu skolā uzsāksim attālinātas mācīšanās apstākļos. Jaunie darba un savstarpējās komunikācijas veidi mums piedāvā jaunus un vēl neapjaustus izaicinājumus. Pieņemsim tos, meklēsim risinājumus un viens otru atbalstīsim. Mācību darba plānojumu uz veicamos darbus jāskatās e-klasē sadaļā attālināts mācību darbs. Turpat e-klasē ir atrodama arī pamācība skolēniem "Ko darīt, ja nezinu, ko darīt", kurā būs aprakstīts, kādās situācijas un kur meklēt palīdzību.

Lai visiem mums izdodas saglabāt mieru, būt atbildīgiem, meklēt risinājumus un domāt par savu veselību!

Mārupes Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Lagzdkalns

Padomi skolēniem, kā mācīties attālināti

attalinati padomi

1. Izveido savu dienas plānu

Sāc savu darba dienu plkst. 9:00. Paredzi laiku mācību darbam, fiziskajām aktivitātēm un atpūtai. Regulāri un veselīgi ēd, pastaigājies svaigā gaisā. Vienojies ar saviem vecākiem vai vecākajiem brāļiem/ māsām, kurā laikā viņi varēs Tev palīdzēt mācībās vai tehniskajos jautājumos.

2. Iekārto vietu mācībām

Sagatavo tehniskos rīkus: datoru ar interneta pieslēgumu/ viedtālruni/ planšetdatoru ar nepieciešamo programmatūru. Lejupielādē savā telefonā vai planšetē aplikāciju Zoom/ Skype vai līdzīgu (pēc skolotāju ieteikumiem). Nepieciešamās platformas būs norādītas plānošanas tabulās.

3. Vai tiec e-klasē?

Pārliecinies, ka vari ieiet e-klasē ar savu paroli. Ja Tev nav savas paroles, sazinies ar klases audzinātāju, kurš piešķirs Tev jaunu paroli. Ja ielogosies ar vecāku profilu, tad nevarēsi saņemt skolotāju uzdevumus.

4. Mācies atbildīgi

Regulāri, vairākas reizes dienā, pārbaudi ziņojumus e-klasē. Veic visus uzdevumus, regulāri, atbilstoši skolotāju norādījumiem. Iesūti skolotājiem mājas darbus. Seko līdzi, kurā laikā skolotāji organizēs tiešsaistes nodarbības. Centies visu izpildīt laikā, neatliekot darbus uz vēlāku laiku.

5. Komunicē

Uzturi sakarus ar skolotājiem un klases audzinātāju, rakstot e-klasē, telefoniski u.c. Skolotāji Tev sniegs konsultācijas un atbalstu. Sazinies ar saviem klases biedriem, atbalsti viņus. Katru dienu no plkst.16:00-18:00 7.-12.kl. un no plkst.17:00-19:00 1.-6.kl. sniedz atgriezenisko saiti klases audzinātājai/-am, aizpildot aptauju, kuru saņemsi no audzinātāja

6. Nepieciešama palīdzība?

Runā ar pieaugušajiem (vecākiem, skolotājiem) par savām dienas gaitām, lūdz palīdzību un atbalstu. Šajā laikā vari meklēt palīdzību un atbalstu pie skolas atbalsta personāla (psihologiem, sociālā pedagoga, karjeras konsultanta, logopēdiem), sazinoties e-klasē. Ja esi saslimis un nevari piedalīties mācību procesā, informē par to klases audzinātāju.