SākumsAktualitātesMūsu skolas pirmklasnieki attīsta lasītprasmi un gūst iedvesmu lasīt pasaku muzejā

1d lasisim pasakas 13

Uzsākot skolas gaitas, pastiprinātu uzmanību pievērš bērnu lasītprasmes apgūšanai un pilnveidošanai, jo lasīšana ir visa pamats. Iemācīties lasīt nemaz nav tik viegli, tāpēc ilgi domāju, kā lai skolēniem parāda, ka lasīšana ir aizraujoša. Domāju, domāju un nonācu pie latviešu tautas pasakām. Mūsu tautas pasakas ir kā radītas bērniem, jo katrā aprakstīts kāds interesants notikums ar dzīves pamācību. 1.d klases skolēni visu semestri mājās lasa īsākas un garākas latviešu tautas pasakas, par kurām skolā, garajos starpbrīžos, pastāsta viens otram. Ir prieks noskatīties uz skolēniem, kuri smiedamies stāsta cits citam mājās izlasītās pasakas.

Uzzinot, ka bērniem tik ļoti iepatikusies pasaku lasīšana, kāda skolēna mamma ieteica mums doties uz Ansa Lerha-Puškaiša pasaku muzeju Džūkstē. Pateicoties projektam “Latvijas Skolas soma” skolēni muzeju apmeklēja bezmaksas. Tā tiešām bija interesanta pieredze ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem. Visi kopā satikām gidi, kura mūs izvadāja pa bijušo skolu, klausījāmies dažādas pasakas, iejutāmies pasaku tēlos un jautri atpūtāmies. Jāsaka lielu paldies fantastiskajām muzeja darbiniecēm, kuras mūs silti uzņēma un pavadīja, kā arī skolēnu vecākiem, kuri bez iebildumiem iejutās pasaku tēlos un nospēlēja skolēniem nelielu leļļu teātrīti un skolotājai Daigai Neilandei par līdzdarbošanos visās aktivitātēs. Plaša brauciena fotogalerija ir pieejama šeit.

Rakstu sagatavoja Agnija Araka

1d lasisim pasakas 08