SākumsAktualitātes"Karjeras nedēļa 2019" Mārupes Valsts ģimnāzijā

"Karjeras nedēļa 2019" Mārupes Valsts ģimnāzijā

Karjeras nedela 2019 10c 1

Šogad Karjeras nedēļā mūsu skolā bija daudzi un dažādi notikumi, liela daļa no kuriem jau tikuši atspoguļoti. Lūk, vēl papildus ieskats Karjeras nedēļas aktivitātēs. 2.c klase Karjeras nedēļā devās mācību ekskursijā uz Starptautisko lidostu "Rīga" un Rīgas Aviācijas muzeju (klases audzinātāja Zane Barka). 3.a klasei bija tikšanās ar vecākiem - stjuarta un lidmašīnas pilota profesiju pārstāvjiem. Klasē ciemojās Keitijas Kalniņas māmiņa un Emīla Liepiņa tētis (klases audzinātāja Maruta Bērziņa). Plašāk par Karjeras nedēļas pasākumiem sākumskolā var lasīt šeit un aktualitātēs.

7.b klasē ciemojās Toma Ansviesuļa tētis, kurš stāstīja par savu profesiju - biznesu, kas saistīts ar inženieriju. Skolēni tika iepazīstināti ar ceļu un celtniecības inženieru piederumiem, ar dažāda veida transporta modeļiem (klases audzinātāja Anita Kalniete) 7.e klasē viesojās G.Garoza, Valta mamma, kas pārstāv nekustāmo īpašumu kompāniju WINDO Real Estate, un E.Tomasa, Martas mamma, kas pārstāv kompāniju Spectrum Brands & VARTA Consumer Batteries. Jaunieši uzzināja divu nozaru darbības principus, pārsprieda izaicinājumus, kas jāpiedzīvo, veidojot savu karjeru. Kopīgi tika pārrunāts gan par ceļu, kas ejams, veidojot savu karjeru, gan par reputāciju, kas kopjama no sākta gala, gan par mācību priekšmetiem, kas jāapgūst abu nozaru pārstāvjiem. Ieguvēji bija visi - arī vecāki, kuri lieliski demonstrēja savas oratora spējas (klases audzinātāja Solvita Upīte).

Karjeras nedela 2019 7e

7.d un 9.b klases stundā pārrunāja un diskutēja par Karjeras nedēļas galveno tēmu “Nākotnes profesijas”. 8.b klase devās ekskursijā uz lidostu “Rīga”, apmeklēja AirBaltic pilotu skolas telpas (klases audzinātāja Māra Zilaisgaile). 11.d un 10.b klasē ciemojās Dārta Kamilla Kambala, Go Beyond jauniešu attīstības programmas organizatore, kura jauniešiem vadīja diskusiju nodarbību “Nākotnes prasmes” – par kritisko domāšanu, radošumu, emocionālo inteliģenci, lēmumu pieņemšanu u.c.

Karjeras nedēļas ietvaros 10.c klase piedalījās divos pasākumos. 17.oktobrī bija tikšanās ar uzņēmēju Jāni Spoģi, kuras laikā viņš pastāstīja par to, kā veidojis savu uzņēmumu, par veiksmēm un neveiksmēm, par būtiskāko un niansēm, lai kļūtu par uzņēmēju,  kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Tikšanās bija ļoti interesanta un vērtīga - tā atzina paši skolēni. Otrs pasākums 18.oktobrī bija ekskursija uz LNT studiju, kur skolēniem bija saruna ar LNT ziņu dienesta moderatoru Andri Auzānu, ekskursija pa TV studiju ar iespēju iejusties LNT ziņu moderatora lomā, ko skolēni labprāt arī darīja (klases audzinātāja Ingūna Grīnerte).

Karjeras nedela 2019 10c

Karjeras nedela 2019 10c 2

11.a un 12.d klašu skolēni Karjeras nedēļā viesojās Latvijas jaunākajā universitātē - Liepājas Universitātē, kur uzzināja par studiju iespējām visās četrās fakultātēs, apskatīja Dabas un inženierzinātņu fakultātes laboratorijas, visā Baltijā unikālo Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes audio studiju, kā arī uzzināja par darba iespējām paralēli studijām un pēc universitātes absolvēšanas. Plašāk par šo ekskursiju par izlasīt šeit. 11.a klase klases stundā izpētīja prasmes, kuras būs noderīgas nākotnē neatkarīgi no izvēlētās profesijas. Šīs prasmes ir svešvalodas, kritiskā domāšana, programmēšana un digitālās prasmes, problēmu risināšana un algoritmiskā domāšana, radošums, uzņēmējspējas, sadarbība, emocionālā inteliģence un citas.

Karjeras nedela 2019 11a

Karjeras nedela 2019 11a 2

10.d klases skolēni diskutēja un izteica viedokli par mūsdienās populārām profesijām, kā arī analizēja to, kādas prasmes un zināšanas šīm profesijām būtu nepieciešamas, ko varētu darīt jau tagad, lai gūtu iemaņas konkrētai profesijai, kas varētu ietekmēt to, lai nākotnē varētu/nevarētu strādāt kādā no šīm profesijām. Papildus jaunieši izpētīja karjeras virzienus un izaugsmes iespējas dažādās sev interesējošās profesijās (klases audzinātājs Rolands Bāliņš).

Visas četras 12.klases 15.oktobrī “Biznesa Vēstniecībā” apmeklēja praktisku lekciju "Kā meklēt savu profesionālo ceļu?".

Karjeras nedela 2019 Biznesa vestnieciba

16.oktobrī 11.c klase devās iepazīt dažādas profesijas uzņēmumos “Kreiss”, “Polipaks” un “SilJa”. Plašāk par šo ekskursiju var izlasīt šeit. 10.a klase apmeklēja RTU elektronikas un telekomunikāciju fakultāti, metālkonstrukciju ražošanas uzņēmumu “S.B.C.” un kosmētikas uzņēmumu “Madara Cosmetic”.

Karjeras nedela 2019 RTU 1

Karjeras nedela 2019 RTU 2

Karjeras nedela 2019 SBC 1

Karjeras nedela 2019 SBC 2

Paldies skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem un dažādu profesiju pārstāvjiem par ieguldīto darbu Karjeras nedēļas veiksmīgā norisē!

Informāciju sagatavoja: pedagogi-karjeras konsultanti llze Rūtenberga un Elita Lecko