SākumsAktualitātes11.a un 12.d klase devās izzinošā un saliedējošā ekskursijā uz Liepāju

11.a un 12.d klase devās izzinošā un saliedējošā ekskursijā uz Liepāju

11a 12d Liepaja kopbilde

17. un 18.oktobrī 11.a un 12.d klases devās izzinošā un saliedējošā mācību ekskursijā un Liepāju. Mēs izplānojām gan vairākas kopīgas aktivitātes visiem braucējiem, tostarp, Liepājas biznesa inkubatoru un Liepājas Universitāti, taču lielāko daļu laika skolēni varēja izvēlēties, kādai interešu grupai pievienoties dotajā brīdī. No plānošanas viedokļa - neliels izaicinājums, taču pilnīgi bija to vērts.

Pa ceļam uz Liepāju Kārlis Ploks (12.d) novadīja viktorīnu par Liepāju. No šīs spēles varēja uzzināt daudz jaunu faktu par šo pilsētu, piemēram, ka tā ir vienīgā vieta Baltijā, kur ir ūdenslīdēju skola, kā arī to, ka bagātākais liepājnieks (vismaz oficiāli) nav baksetbolists Kristaps Porziņģis, bet gan arhitektūras uzņēmuma līdzīpašnieks Uldis Pīlēns.

Pēc pusdienām Liepājā sadalījāmies pa interesēm. Viena grupa devās uz Liepājas karostu, lai piedalītos izrādē "Aiz restēm". Ar skatītāju līdzdalību - bija daudz jāatspiežas un jātrenē kāju muskuļi - caur patiesiem stāstiem šeit tiek uzburta virssardzes dzīve. Virssardzē uz pāraudzināšanu tika sūtīti tie armijas cilvēki, kuri pārkāpa reglamentu, piemēram, mēģināja bēgt no armijas. Augstākais soda mērs šeit bija nošaušana turpat kāpās, par mazākiem pārkāpumiem varēja draudēt morālas spīdzināšanas metodes vai turēšana kamerā ar hloru. Mēs uzzinājām ļoti daudz faktu no armijas vēstures. Arī ne tik senas, jo pēdējie pārkāpēji šeit turēti vēl 1997.gadā. Kā arī atklājās daudz interesantu faktu vienam par otru, jo bija jādodas uz pratināšanu. Atmosfēra šeit ir baisa, un vēlreiz atgriezties patiešām negribās - tāds arī bija virssardzes mērķis. Ne tik aso sajūtu cienītāji tikmēr plunčājās Liepājas Olimpiskā centra baseinā un izbaudīja relaksējošās SPA procedūras. Ar skolēna atlaidi abas aktivitātes ir pieejamas par pieņemamām cenām.

11a 12d Liepaja karosta

11a 12d Liepaja SPA

Pēc ievākšanās viesnīcā visi kopā devāmies uz Liepājas biznesa inkubatoru. Inkubatora vecākie projeku vadītāji Guna Sprūde un Ruslans Meļņiks pastāstīja, ka šeit var saņemt pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalstu jaunām, inovatīvām biznesa idejām. Topošie uzņēmēji var saņemt bezmaksas konsultācijas, mācības un pieredzējušu uzņēmēju jeb mentoru padomus, savukārt inkubācijas posmā pretendēt uz iespaidīgiem grantiem - līdz pat 80 tūkstošiem gadā. Inkubatora atbalstīto uzņēmumu kopējais apgrozījums ir gandrīz miljons eiro. Biznesa inkubatorā notiek arī dažādi pasākumi. Piemēram, tūdaļ pēc mūsu ciemošanā šeit tika atklāta sieviešu kopiena "Liepaja TechGirls", kura popularizēs darba iespējas tehnoloģiju nozarē sievietēm Kurzemē. Pēc prezentācijas pārbaudījām savas zināšanas par biznesa inkubatoru ar spēli Kahoot, kurā uzvarēja Daniela Rūtenberga (12.d).

11a 12d Liepaja biznesa inkubators

Tad atkal sadalījāmies interešu grupās. Teātra cienītāji devās uz Liepājas teātra kamerkomēdiju "Zilā istaba". Piemēram, Arta Birka no 12.d pēc ekskursijas saka: "Man visvairāk patika teātris un kompānija, kura ekskursiju padarīja vēl jautrāku." Savukārt aktīvās atpūtas cienītāji devās uz Liepājas peintbola klubu izspēlēt septiņas aizraujošas spēles. Pēdējo peintbola misiju sarežģītāku padarīja tumsas iestāšanās. Lielākoties skolēni bija sajūsmā par spēlēm, jo tās bija jautras un saliedējošas.

11a 12d Liepaja teatris

11a 12d Liepaja peintbols

Pēc dažām stundām miega, nākamās dienas rītā mūs jau gaidīja ekskursija pa Liepājas Universitāti. Daudziem skolēniem par pārsteigumu tā izrādījās ļoti daudzpusīga, moderna, daudzējādi arī unikāli aprīkota mācību iestāde, tādēļ sākotnējo skepsi ātri vien nomainīja vismaz ieinteresētība. Pa fakultātēm mūs izvadāja un visu izrādīja šīs universitātes maģistratūras studente Paula. Vispirms apskatījāmies, kas aktuāls notiek Dabas un inženierzinātņu fakultātē. Redzējām automatizēto siltumnīcu un akvāriju, mehatronikas kabinetu, kur tapa mākslīgā roka, un vēl daudz ko citu.

11a 12d LiepU mehatronika

Savukārt Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte pārsteidza ar Jauno mediju mākslas studiju programmas piedāvājumu. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur var studēt un pētīt elektronisko mūziku. Šīs programmas students Andrejs, kurš ir no Rīgas un uz studiju laiku ur pārcēlies uz Liepāju, izrādīja, kā mūsdienu mūzikas ierakstiem veido dažādus skaņas efektus, piemēram, bungu skaņu. Tā kā Liepāja ir pilsēta, kur piedzimst vējš, Andrejs parādīja, kā ar šo pašu iekārtu filmu skaņu celiņiem tiek radīta vēja skaņa. Patiešām atgādināja vēju.

Mūsu iepazīšanās ar Liepājas Universitāti noslēdzās koncertzālē "Lielais dzintars", kur vēl pēdējās divas dienas ir skatāma Jauno mediju mākslas izstāde "Starpliktuvē". Izstādē 16 talantīgi mākslinieki pēta cilvēka attiecības ar tehnoloģijām, savos darbos parādot pārspīlētās gaidas pret tehnoloģiju veiktspēju un novēršot mītus par to darbības principiem. Savukārt mēs pētījām mākslas objektus, kuri ļāva vizualizēt un labāk izprast skaņas viļņu rašanos, uztvert smadzeņu raidītos elektromagnētiskos impulsus un daudz ko citu.

Skolēnu atsauksmes par ekskursiju:

"Man ekskursija ļoti patika, iemācījos daudz jauna un labi atpūtos no ikdienas steigas. Nekad nebiju braucis ekskursijā, kurā pats var izvēlēties apskates objektus, tas ieviesa brīvības sajūtu."

"Ekskursija bija ļoti laba, interesanti bija uzzināt par iespējām studēt liepājas universitātē, peitntbolu spēlēt bija jautri un saliedējoši. Braukt ar kādu citu klasi arī nebija ne vainas."

"Visinteresantākais bija Liepājas cietums, jo nezināju, kādi ir sodi armijā, un izjust tos uz savas ādas. Ekskursija bija laba kopumā."

"Visinteresantākā daļa ekskursijā bija karosta, jo šadā aktivitātē es nekad nebiju piedalījies, taču nebija tik traki, kā visi sākumā runāja."

"Saliedēšanās daļa izdevās, pati ekskursija man īsti neinteresēja un nepatika ka bija tik ciešs schedule, nebija pietiekami brīvā laika, lai gan varēja pats izvēlēties ko darīt, bija pārāk cieši notikumi viens pie otra."

"Man ļoti patika, ka ekskursijā devāmies divas klases. Tā bija laba iespēja sadraudzēties ar skolas biedriem ,ar kuriem ikdienā nerunā."

Liels paldies skolēniem, kuri uzņēmās iniciatīvu un ieguldīja lielas pūles plānojot, zvanot, sarunājot, sarīkojot aktivitātes. Evelīna, Gustavs, Kristaps, Aleksandrs, Anete, Loreta un visi, visi - paldies par šo darbu! Īpašs paldies Emīlijai, kura par ļoti demokrātisku cenu sarunāja autobusu ar izteikti pretimnākošu šoferi!

11.a klases audzinātājs Aleksandrs Vorobjovs un 12.d klases audzinātāja Līga Lisnere

11a 12d Liepaja jogurts
12.d klases skolēni Artūrs un Rolands rāda piemēru, ka pudeles var būt arī ar jogurtu.

Meklēt mājaslapā

Atgriezties augšā