SākumsAktualitātesSkolai jauni, jaudīgi datori

Skolai jauni, jaudīgi datori

Sergejs jaunie datori 01Informātikas, programmēšanas un matemātikas skolotājs Sergejs Zembkovskis mediju pulciņa dalībniekam Artūram Bondaram (11.a) stāsta par jaunajiem datoriem, kuri turpmāk būs pieejami mūsu skolas informātikas kabinetā.

Artūrs: Vai varat salīdzināt veco un jauno datoru veiktspēju?

Sergejs: (Smejas) Tur nav ko salīdzināt – vienos vārtos! Kad pats pamēģināsi, sapratīsi, par ko ir stāsts (smejas).

Kādas priekšrocības ir jaunajiem datoriem? Kas ir nācis klāt?

Pats galvenais, manuprāt, ir tas, ka dators strādā ātri, un ieslēgt to var nekavējoties. Stundā uzreiz var sākt darbu, nevis, kā tas bija pirms tam, kad nācās gaidīt, jo datori lēni slēdzās iekšā.

Kā mainīsies mācību process? Vai klāt nāks jauns saturs?

Uz doto brīdi jauns saturs nav, bet brīdī, kad bērniem būs jāizvēlās grozi jeb padziļinātais saturs, mēs ar jaunajām iekārtām varēsim nodrošināt papildus iespējas.

Principā būs jaunas datorprogrammas?

Pieņemsim, mēs mācāmies vektorgrafiku un skatāmies pamācības YouTube. Ja agrāk ekrāns bija ļoti maziņš, un paralēli divas lietotnes nestrādāja, neielādējās, tad tagad varam bez problēmām veikt vairākas darbības reizē. Ekrāni ir daudz lielāki. Klāt nākušas bezvadu austiņas. Process ir ērtāks, ātrāks, kvalitatīvāks pašiem skolēniem.

Tad kopumā viss notiek ātrāk, jaudīgāk, un ir patīkamāk mācīties?

Es domāju, ka noteikti! Redzi, ir arī problēma – daudzi uzreiz domā par kaut kādām spēlītēm un stundās internetā spēlē, jo datori labāk strādā. Tam esam raduši risinājumu – stundā skolotājs varēs pārraudzīt visus skolēnu datorus no sava datora. Ja skolēns nesekos norādījumiem vai darīs blakus lietas, tad skolotājs konkrēto datoru varēs nobloķēt vai pat izslēgt.

Kā skola nonāca pie jaunajiem datoriem? Man novērojums ir tāds – Jūs atnācāt strādāt mūsu skolā, un pēc neilga brīža parādījās jauni datori.

Man liekas, ka tā ir tāda sakritība (smejas). Es atnācu pareizajā laikā, varētu teikt. Manuprāt, jauna datoru iegāde jau labu laiku tika plānota. Vajadzēja tikai līdzekļus. Budžets tika piešķirts tieši tagad, tādēļ notika datoru iegāde. Protams, es pats teicu jau pagājušajā gadā, ka tie ir jāmaina.

Kas notiks ar iepriekšējo tehniku?

Plāns laikam skolai ir tāds – vecos datorus nolikt kādā kabinetā, kur tos varēs izmantot citu priekšmetu skolotāji, ja būs tāda vajadzība.

Vēlos visu skolēnu vārdā teikt Jums, paldies par iniciatīvu un jaunajiem datoriem, un ceram uz to veiksmīgu lietošanu!

Jā, galvenais, lai pareizi izmanto!

Paldies par interviju!

 

Intervija publicēta skolas avīzes "Skolas vēstis" septembra numurā. Visu avīzi var izlasīt šeit. Mediju pulciņa sanāksmes notiek ceturtdienās plkst.8 2.3.kabinetā - pievienojies!

Sergejs jaunie datori 02

Sergejs jaunie datori 03

Meklēt mājaslapā

Atgriezties augšā