SākumsAktualitātesVarētu pamēģināt mācīt mājturību. Intervija ar jauno dabaszinību, ģeogrāfijas un ķīmijas skolotāju Elīnu Spolīti

Varētu pamēģināt mācīt mājturību. Intervija ar jauno dabaszinību, ģeogrāfijas un ķīmijas skolotāju Elīnu Spolīti

Elina titulbilde

5.d klases audzinātāja Elīna Spolīte šogad sāka strādāt Mārupes Valsts ģimnāzijā. Viņa māca dabaszinības, ģeogrāfiju un ķīmiju. Līdz šim skolotāja Elīna strādāja Baldones vidusskolā, kur dažādus ar vidi un veselību saistītus projektus, tostarp, “Ēdam atbildīgi!” un “EKO skola”. Skolotāja dzied fizmatu jauktajā korī AURA, viņai patīk ceļot un gatavot ēst. Lai iepazītos labāk, mediju pulciņa dalībniece Keita Mentele (5.d) aicināja skolotāju Elīnu uz interviju.

Keita: Kāpēc Jūs pārnācāt uz mūsu skolu?

Elīna: Viens no iemesliem noteikti bija tāds, ka Mārupes Valsts ģimnāzija ir ļoti laba skola. Iepriekšējā darba vietā strādājot septiņus gadus, man bija sajūta, ka ir kaut kas jāmaina dzīvē. Manuprāt, Mārupes Valsts ģimnāzija man piedāvā izaugsmes iespējas, tāpēc tas bija viens no iemesliem, kāpēc nolēmu, ka varētu nākt šeit strādāt. Un otrs iemesls ir tāds, ka es gribēju strādāt tuvāk savai dzīvesvietai.

Ko foršu no savas iepriekšējās skolas gribētu ieviest mūsu skolā?

Baldones vidusskolā man ļoti patika “EKO skola” programma, kurā es arī biju koordinatore. Bet nu – tad redzēs, vai tas izdosies šajā skolā.

Kāpēc Jums patīk “EKO skola”?

Man patīk, ka cilvēki pievērš uzmanību ar vidi saistītiem jautājumiem, jo mēs paši redzam, kādu iespaidu mēs atstājam uz apkārtni un vidi, un viens uz otru. Es domāju, ka tas ir pienākums mums mēģināt saglabāt vidi tādu, kāda tā ir, un ietekmēt to pēc iespējas mazāk.

Elina pikets

Kā Jūs izlēmāt kļūt par skolotāju?

Manuprāt, tas bija 12.klasē, kad bija Skolotāju diena, un mums bija jāiet vadīt stundas mazāko klašu skolēniem. Es tieši tajā dienā ar savu labāko draudzeni vadīju ģeogrāfijas stundu 7.klasei,  un man likās, ka bija ļoti forši: ka tur viņi klausa mani, viņi dara visu, ko es lieku. Vēl mums beidzās uzdevumi, ko pildīt, un es domāju, kā es varētu tikt galā ar šo situāciju, un es veiksmīgi izdomāju visādas spēles. Man likās, ka šis varētu būt tāds lauciņš, kur es arī varētu pamēģināt pastrādāt.

Ja Jūs nebūtu skolotāja kādu citu profesiju jūs izvēlētos?

Viena no nozarēm, uz kuru es iesniedzu dokumentus stājoties augstskolā, bija Latvijas Lauksaimniecības universitātes Būvniecības fakultāte. Tad es sapratu, ka man patīk precīzas lietas, tādēļ viena no idejām bija saistīt kaut ko ar arhitektūru.

Ja Jums būtu jāmāca kāds cits priekšmets, tad kurš tas būtu un kāpēc?

Es varētu pamēģināt mājturību. Man patīk rokdarbi, patīk gatavot ēst. Domāju, ka tas varētu būt interesants priekšmets.

Elina gatavoshana

Vai rokdarbi ir Jūsu hobijs?

Es katru gadu uz Ziemassvētkiem adu saviem ģimenes biedriem zeķes, pat vecmammai.

Kādu smieklīgu notikumu Jūs varētu mums pastāstīt par Jūsu pieredzi skolotājas lomā?

Man liekas, ka bija diezgan smieklīgi, ka mani 1.septembrī nosauca par latviešu valodas skolotāju.

Es esmu ķīmijas skolotāja, un vienu reizi ar savu audzināmo klasi gatavojāmies Ziemassvētku priekšnesumam. Gatavojām ķīmisku pārsteigumu. To nedrīkst atklāt – vienu aizliegtu vielu tur karsējām. Un tad izdalījās ļoti daudz dūmu, un mēs pat nebijām ieraudzījuši, ka mēs tajā brīdī bijām iedarbinājuši trauksmes signālu. Aktu zālē, kur notika ģenerālmēģinājums, sāka evakuēt cilvēkus. Tas bija diezgan smieklīgs notikums.

Elina kimija

Es zinu ka Jums patīk ceļot. Kur Jūs bijāt pa šo vasaru?

Šovasar mans lielais ceļojums bija uz Horvātiju, kur pavadījām astoņas dienas. Mēs raftingojām, braucām ar ziplainu un daudz staigājām un peldējāmies jūrā.

Tas ir viss. Liels paldies par interviju!

Intervija publicēta skolas avīzes "Skolas vēstis" septembra numurā. Visu avīzi var izlasīt šeit. Mediju pulciņa sanāksmes notiek ceturtdienās plkst.8 2.3.kabinetā - pievienojies!

Elina atspulgs

Elina Kuldiga 2017 3
Skolotāja Elīna Spolīte kopā ar Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jaukto kori AURA koncertā Kuldīgā. Atrodi šajā bildē skolotāju Elīnu :)

Elina sleposhana

Meklēt mājaslapā

Atgriezties augšā