SākumsAktualitātesIntervija ar skolas direktoru Jāni Lagzdkalnu par skolas jauno statusu

Intervija ar skolas direktoru Jāni Lagzdkalnu par skolas jauno statusu

Janis-LagzdkalnsJau pēc divām nedēļām tiksimies uz Zinību dienas svinībām Mārupes Valsts ģimnāzijā. Piedāvājam izlasīt "Skolas Vēstu" maija numurā publicēto interviju ar skolas direktoru Jāni Lagzdkalnu par statusa maiņu no vidusskolas uz ģimnāziju, par to, kādas pārmaiņas tas varētu nest un kādi ieguvumi ir skolai no jaunā titula. Direktoru intervēja mediju pulciņa dalībnieks Artūrs Bondars.

Artūrs: Kā jūs uzzinājāt, ka Mārupes vidusskolai piešķirts ģimnāzijas statuss?

Direktors: Tagad jau es tā pilnīgi precīzi neatceros vairs. Liekās, ka tas jau tik sen ir pagājis. Mēs sekojām līdzi Ministru kabineta sēdei zinot, kurā datumā tā aptuveni varētu būt. Man deva ziņu (Valsts kancelejas direktors) Citskovska kungs, jo šeit mācās viņa bērni. Viņš mums pavēstīja, kad šis jautājums tiks izskatīts. Tiešraidi vēroja Andžela Sokolova un teica, ka jautājums tika ļoti ātri nobalsots, jo būtībā tie priekšdarbi jau pirms tam bija notikuši. Tātad to uzzinājām attālināti, vērojot šo te Ministru kabineta sēdi.

Kādi ir galvenie faktori, kādēļ izpelnījāmies ģimnāzijas statusu?

Neviens jau viņu tāpat nepiedāvā, pašiem ir jāuzprasās, lai tas viss notiktu. Es domāju, ņemot vērā gan skolnieku skaitu, kāds mums skolā ir, gan arī skatoties eksāmenu rezultātus – tie nav šausmīgi augsti, bet esam līgā, kā saka. Ar vienu kāju, bet mēs tajā esam. Es domāju, ka Mārupe jau savā ziņā Latvijas mērogā ir atpazīstama, tas arī ir viens no faktoriem. Mēs daudz kur piedalāmies, neesam klusētāji.

Jūtama ir arī lielāka atbildības sajūta?

Es domāju, ka pašreiz atbildības sajūta ir vēl lielāka nekā tā ir bijusi pirms tam. Tas gan liek saņemties, gan arī rada uztraukumu. Tā kā lielos mačos startēt, uzdodot sev jautājumu – kā būs?

Kā mainīsies skolas vide?

Es domāju, ka lielā mērā tā vide salīdzinot ar ģimnāzijām un mēs, kas ir pašlaik tādā vidusskolas statusā, kā balts ar melnu nekas nemainīsies. Vienkārši ir tie mazie un sīkie solīši, kuri jāpieliek klāt. Mainīsies tas, ka uz 10.klasi būs iestājpārbaudījumi, lai varētu nedaudz izvērtēt tos skolniekus, kas nāk un, kā pašai skolnieki saka: “Ehh, ja nav iestājpārbaudījumi, tad tur nekas nav.” Manuprāt, tie tīri psiholoģiski rada tādu nopietnības sajūtu par procesu.

Saskatāmi daudzi plusi ģimnāzijas statusa iegūšanai, bet vai ir arī kādi mīnusi – vidusskolas priekšrocības?

Plusi – noteikti tas ir simbols un kvalitātes zīme, bet šī kvalitātes zīme ar nemitīgu darbu un pārdomām ir jāapliecina. Manuprāt, tā atbildība ir lielāka. Es domāju, ka daļai sabiedrības šī statusa dēļ varētu mainīties psiholoģiska attieksme, bet es domāju, ka mēs centīsimies strādāt demokrātiski, humāni, bez vardarbības metodēm, ja tā drīkst teikt, lai panāktu rezultātu, cilvēku sapratni kombinācijā ar pozitīvu motivāciju, nevis ar kaut kādām represijām, kā to esmu dzirdējis par vienu un otru valsts ģimnāziju.

Vai varētu teikt tā, ka šī būs smagākā vasara darba apjoma ziņā?

Šī būs vienu no vasarām, kad tu nezināsi, kad varbūt atpūsties, bet nu, ko darīt. Tie ir tādi izaicinājumi , kuri ne vienmēr katru dienu notiek – viņi mums ir un ar tiem ir jāstrādā.

Cerēsim, ka viss veiksmīgi noritēs un izdosies!

Priekšā stāv ļoti daudz darba – iestājpārbaudījumi, skolotāji, jaunās skolas nodošana un saprātīga piepildīšana ar attiecīgu mācību inventāru – soliem, tehniku. Protams arī skolotāju motivēšana un papildus izglītošana.

Tad 1.septembrī tiksimies ģimnāzijas telpās!

Tiksimies laikam otrajā, jo, manuprāt, 1.septembris ir svētdien. Mēs pašreiz jau domājam par svinīgu telpu atklāšanu, nodošanu, kas nebūs pirmajā vai otrajā septembrī. Mēs to plānojam jau pašās augusta beigās, kad celtnieki, pašvaldība un sabiedrības daļa sanāktu kopā un pārgrieztu simbolisko lentīt, lai mācību gadam sākoties, mēs jau varētu ieiet gatavās telpās.

Paldies par interviju!

Paldies Tev!