SākumsAktualitātesKarjeras attīstības atbalsta pasākums „Amatnieka arods”

Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Amatnieka arods”

Amatnieka arods 02

16.maijā pie mūsu skolas pirmklasniekiem ciemojās amatnieks Jānis Andersons ar savu palīgu, lai aizraujoši iepazīstinātu ar tādiem paseniem amatnieku arodiem kā skārdnieks, mūrnieks un skursteņslauķis, kuru profesionālie pakalpojumi ir pieprasīti un nepieciešami arī mūsdienās. Stāstījums par katra aroda vēsturi, darba gaitu, izaicinājumiem un nestandarta situācijām, par nepieciešamajām prasmēm, zināšanām  un īpašībām tika papildināts gan ar vizuālo prezentāciju, gan ar līdzpaņemto amata darba rīku un instrumentu demonstrēšanu - kas un kā tiek darīts darba procesā – kā tiek mūrēts, veidots no skārda, tīrīti skursteņi un ventilācijas sistēmas.

Nodarbības otrajā daļā amatnieks bija sagatavojis praktiskus uzdevumus, lai skolēni izmēģinātu savas iemaņas un pārbaudītu savu interesi par konkrētajiem amatnieku arodiem. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Ilze Rūtenberga, pedagogs-karjeras konsultants

Amatnieka arods 01