SākumsAktualitātesEksāmenam gatavojamies muzejā

Eksāmenam gatavojamies muzejā

9a LNVM25.aprīlī Mārupes vidusskolas 9.a klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju. Tur, izmantojot programmas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, piedalījās nodarbībā ,,Gatavojoties eksāmenam”, lai vēlreiz atkārtotu pamatskolā vēstures stundās apgūto un  sagatavotos eksāmenam. Ar muzejpedagoģes Santas Cerbules palīdzību skolēni devās neklātienes ceļojumā pa Latvijas vēstures svarīgākajiem posmiem- sākot no akmens laikmeta savācējsabiedrības, cauri daudziem kariem, atklājumiem, valsts idejas dzimšanas, valsts izveides, neatkarības zaudēšanas un tās atgūšanas notikumiem, līdz pat mūsdienu sabiedrībai un dalībai NATO un ES.

Skolēni atzina, ka nodarbība(aizpildot darba lapas) palīdzēja atkārtot vēstures faktus, labāk saprast vēstures norišu pēctecību, cēloņsakarības. Kā papildu ieguvumu skolēni novērtēja iespēju apskatīt senos priekšmetus, dokumentus- vēstures avotus,ar nožēlu secinot, ka visas interesantās lietas tik īsā laikā apskatīt neizdevās. Tas, iespējams, daudziem liks meklēt ceļu uz muzeju patstāvīgi.

Rakstu sagatavoja vēstures skolotāja Ritma Veļķere