SākumsAktualitātes2.c klases skolēni attīstīja kritisko domāšanu Dabas muzeja nodarbībā par putnu dzīvi

2c Dabas muzejs 06

2. maijā 2. c klase kopā ar klases audzinātāju Inesi Gašu un skolotāju Vinetu Oškalni devās uz Dabas muzeju, lai pārbaudītu savas zināšanas par putnu dzīvi un uzzinātu vēl daudz jauna. Muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Latvijas putni”, skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par putnu dzīvi. Parsteidzoši, ka pasaules ātrākie lidotāji piekūni sevišķi iecīnījuši apmesties Ņujorkā.  Muzeja pedagoģe rosināja skolēnus meklēt vienas grupas putnu sugu kopējās pazīmes.  Vislabāk 2. c klases skolēniem patika spēlēt spēli “Atrodi līdzīgo”, kur pēc izlozētajiem putnu attēliem bija jāatrod komandas biedri. Ļoti interesants skolēniem šķita uzdevums, kur zem putna attēla bija jāpielīmē pareizais apgalvojums. Kuram putnam atbilst apgalvojums: “Ne zaļa, ne vārna, bet ļoti retā”?  - Nu, protams, tā ir zaļā vārna.

Nodarbības Dabas muzejā attīsta sadarbības prasmi, kritiskās domāšanas prasmes. Muzeja apmeklējums bija labs noslēgums skolā mācītajam, jo visu aprīļa mēnesi skolēni bija vizuālās mākslas, mājturības, dabas zinību un latviešu valodas stundās mācījušies par putniem, tos zīmējuši, krāsojuši un gatavojuši. Paldies programmai “Latvijas Skolas soma” par ekskursijas finansēšanu! Pasākuma fotogaleriju var apskatīties šeit.

Rakstu sagatavoja 2.c klases audzinātāja Inese Gaša