SākumsAktualitātesSkolēni dzejā dalās ar savu prieku par pavasari

Skolēni dzejā dalās ar savu prieku par pavasari

dzejas konkurss

Ik gadu septembrī Latvijā tiek atzīmētas dzejas dienas, kuru pirmsākumi meklējami 1965. gadā, taču tas nav vienīgais laiks, kad cilvēki tiek mudināti rakstīt un lasīt dzeju, jo arī aprīlis pasaulē tiek atzīmēts kā dzejas mēnesis.

Ikviens lai to uguni kurina,
Kas visu pasauli sasilda,
Lai palīdz katrs to namu celt,
Kur vien tik cilvēces laime var zelt!
/Rainis/

Starptautisko dzejas mēnesi atklāja Amerikas Dzejnieku akadēmija 1996. gadā. Gadu gaitā tie ir kļuvuši par pasaulē lielākajiem literatūras svētkiem, kuros piedalās skolas, izdevēji, bibliotēkas, grāmatnīcas un dzejnieki, kas atzīmē dzejas būtisko vietu mūsu kultūrā. Starptautiskais dzejas rakstīšanas mēnesis mudina rakstīt ikvienam šomēnes dzejoļus. Un arī mūsu skolas skolēni tika aicināti uzrakstīt aprīļa pirmajā nedēļā savu dzejoli, ar iespēju dalīties ar savu prieku par pavasari. Skolēnu iesūtītos dzejoļus varat izlasīt šeit.

Konkursu rīkoja Katrīna Jansone-Apine (8.a)