SākumsAktualitātesNodarbība- literārā pastaiga “Matīsa Torņkalns”

Nodarbība- literārā pastaiga “Matīsa Torņkalns”

literara pastaiga 20190326 132120

26.martā, izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, 12.a,c klase devās literārajā pastaigā “Matīsa Torņkalns ”.  Iepriekš skolēniem bija uzdevums izlasīt no romānu sērijas “Mēs Latvija XX gadsimts” M.Bērziņa romānu “Svina garša”, kā arī ieteikums  noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Svina garša ”.

Skolēni, dodoties 2 stundu literārajā pastaigā pa Torņkalnu un citām romānā ”Svina garša” aplūkotajām vietām, ar galvenā varoņa Matīsa Birkena acīm mūsdienu ainavā centās ieraudzīt  grāmatā atspoguļotos notikumus. Viņiem bija iespēja ceļot laikā un  salīdzināt savu pieredzi ar grāmatas varoņa Matīsa dzīves redzējumu, izdzīvot romāna būtiskākās epizodes,lasot arī romāna fragmentus. Jaunieši ieguva zināšanas un izpratni par romānā tēloto laiku, par notikumiem 1939.-1941.gadam, iepazinās ar kultūrvēsturiskiem objektiem, piemēram, romānā pieminēto māju, kur dzīvojis rakstnieks V.Plūdonis. Skolēniem ļoti patika  ekskursijas vadītājas Liegas Piešiņas izjustais stāstījums, fotogrāfijas-laika liecības , videomateriāls par romāna notikumu vietām.,bet pati interesantākā daļa bija pastaigas noslēgumā tikšanās ar grāmatas autoru  M.Bērziņu, kurš iepazīstināja par romāna tapšanas gaitu, aizkulisēm, stāstot par atsevišķu vietu un notikumu prototipiem. Rakstnieks izsmeļoši atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem.

Tā kā nodarbībā tika ietverta starppriekšmetu saikne, tad pievienotā vērtība ir ne tikai literatūrā, bet arī citos mācību priekšmetos.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Ingūna Ādmīdiņa

literara pastaiga 20190326 130715