SākumsAktualitātesKrievu valodas nedēļas aktivitātes

Krievu valodas nedēļas aktivitātes

Krievu valodas nedela 2019

Februārī Mārupes vidusskolā notika krievu valodas nedēļa, kuras laikā skolēniem tika piedāvāti ar krievu valodu saistīti pasākumi. Gada vissirsnīgākajai dienai – Valentīndienai 5.klases veidoja apsveikumus, un vēlējumu rakstīja krievu valodā. Labākos apsveikumus varēja apskatīt skolas bibliotēkā. Šie apsveikumi tika veltīti vismīļākajiem cilvēkiem. Par pārējo klašu aktivitātēm krievu valodas nedēļā var izlasīt raksta turpinājumā.

6.klašu skolēniem notika daiļlasīšanas konkurss. Viņi skaitīja skaistus, skanīgus krievu dzejnieku dzejoļus. 7.klašu skolēniem notika krievu valodas pēcpusdiena. Šajā pasākumā skolēniem bija jāveic dažādi uzdevumi: jāmin krustvārdu mīkla,jāveic atjautības uzdevumi, jāmāk saskaņot lietvārdi ar īpašības vārdiem. Skolēniem bija iespēja parādīt savu erudīciju. Pasākums noritēja jautrā un pozitīvā noskaņā.

14.februārī 8.d klases skolēni piedalījās rakstiskajā krievu valodas olimpiādē. Vislabāko rezultātu (93,5 no 102 punktiem) uzrādīja Anna Linda Rūtenberga. Otrais labākais rezultāts ir Evelīnai Kuprukai (88,5 p.) Trešais labākais rezultāts ir Lindai Straupmanei (84p.). Paldies skolniecēm par atbildīgo, centīgo attieksmi pret mācībām. Patiess prieks strādāt 8.d klasē!

Mārupes vidusskolā jau sesto gadu tiek ievērota jauka tradīcija – apmeklēt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri. 12.martā 10.a., 10.b un 11.d klases skolēni un skolotāji dosies uz izrādi „Mana skaistā lēdija” pēc Bernarda Šova lugas „Pigmalions” motīviem. Izrādes–mūzikla horeogrāfe ir Alla Sigalova. Teātra apmeklējumi saliedē skolas audzēkņu un pedagogu kolektīvu, paplašina skolēnu kultūras redzes loku, pilnveido krievu valodas zināšanas un prasmes.

Krievu valodas nedēļu veidoja un vadīja skolotājas Violeta Rītiņa, Marija Ostrovska, Inese Vanaga un Anita Eiduka