SākumsAktualitātes8.martam un pavasarim veltītais skolas avīzes numurs ir klāt!

8.martam un pavasarim veltītais skolas avīzes numurs ir klāt!

Marts 2019 vaksIdeja par marta numura vāku mums redakcijā radās vēl pērn oktobrī. Tad vecāku portālā Cālis.lv uzgāju mūsu skolas angļu valodas skolotājas Rasmas Rihertes rakstu par to, kā viņai ar vīru, futbola treneri Jāni izdodas audzināt bērnus ar nelielu gadu starpību. Bija skaidrs – atgriežoties skolas darba dunā, tieši skolotājai Rasmai un viņas eņģeliski skaistajām meitiņām Terēzai un Žanetei jārotā marta avīzes numurs, ar kuru visas mūsu daiļā dzimuma lasītājas sveicam 8.marta svētkos, savukārt pilnīgi visus lasītājus – ar pavasari, kurš ir jau gandrīz klāt, ja ne laikapstākļos, tad domās un samīlējušos pārīšu skaitā noteikti.

Spied virsū avīzes vākam, lai lasītu avīzes elektronisko versiju, vai "Lasīt tālāk", lai uzzinātu vairāk par šī pavasarīgā numura tapšanu!

Palūdzu Rasmai īsi pastāstīt par brīnumjaukajām ģimenes kopbildēm, kuras viņa laipni atļāva izmantot intervijā. Komentārs bija šķiet vēl mīļāks un sirsnīgāks par pašu fotogaleriju: “Mēs apzināti veidojam un krājam kopīgi pavadītā laika mirkļus, jo tā ir īstā bagātība.”

Tas ir skaisti! Starp citu, aizvien vairāk cilvēku mūsdienās nonāk pie šīs atziņas – krāt jaukas atmiņas, smaidus, kopīgu pieredzi un piedzīvojumus. Piemēram, manis ļoti iecienīta britu dziedātāja Jessie J šo gadu iesāka ar paziņojumu, ka viņa uz nenoteiktu laiku pamet sociālos tīklus. Masu mediji šo lēmumu saista ar dziedātājas miessarga pēkšņo nāvi pagājušā gada izskaņā, taču pati Jessie J skaidro, ka vēlas “vairāk reāla laika pavadīt ar cilvēkiem, kurus es mīlu, un mazliet laika atlicināt sev pašai”. Lieliska apņemšanās šim pavasarim!

Savu nišu avīzē atrada 11.d (pazīstama arī kā valodu un nepārspējamās ironijas, reizēm – sarkasma klase) meiteņu kvartets Arta Birka, Anete Butlere, Daniela Rūtenberga un Eva Jūlija Tirāne. Februārī šīs autores mūs smīdināja ar patiešām asprātīgo reportāžu par ZPD tapšanu (es principā joprojām ķiķinu par to frāzi: “Nu ko, tomēr augusts būs mans mēnesis”). Šoreiz martam īpaši piemērota reportāža par to, kā pavasarī jūtas brīvie, arī pazīstami kā single un reizēm foreveralone, un kā – aizņemtie jeb happily ever after, jeb saldie pārīši.

8.a klases skolēns Reinhards Viesturs Dikmanis, smaidīgs kā pavasara Saule, atnesa rakstu par dalību apmaiņas programmā Tunisijā. No visas Latvijas bija 110 pieteikumi un šajā projektā tika vien četri jaunieši, un Reinhards bija viens no tiem.

Mani patīkami pārsteidza bagātā valoda, plašie teikumi un apstāklis, ka atšķirībā no leģendārā “Singapūras satīna”, kura dalībnieki, kā zināms no dziesmas, nemāk komatus, Reinhards māk ne tikai komatus, bet arī visas pārējās pieturzīmes. Nakts aizsegā veicu nelielu špionāžu e-klasē. Protams! Raksta autoram 1.semestrī bija savā klasē augstākā atzīme latviešu valodā. Jāatzīmē, ka tas noteikti ir arī 8.a klases latviešu valodas un literatūras skolotājas Dinas Švīpiņas nopelns.

Te vietā būtu pieminēt, ka Mārupes (pagaidām vēl) vidusskolā strādā lieliski skolotāji, un vēl viens apliecinājums tam ir lasāms avīzes 3.lappusē – jau trīs mūsu skolotājiem ir Ekselences balvas!

Šo pavasara numuru noslēdz 8.a klases skolnieces Katrīnas Jansones-Apines dzejolis “No pavasara dāvātais”. Tā jau ir izveidojusies par jauku tradīciju, ka Katrīna pieliek punktu skolas avīzes numuram, un pieliek to radoši, skaisti un izsmalcināti. Kā allaž iedvesmojoši! Ļoti iesaku šajā neierasti biezajā avīzes numurā tikt arī līdz šai pēdējai lappusei.

Liels paldies šeit pienākas 8.a klases audzinātājai Sofijai Baltmanei, kura mudina skolēnus izpausties un uzņemties iniciatīvu. Citējot senu, bet joprojām labu mīmu, izmantošu izdevību uzrunāt audzinātājus, valodu skolotājus un visus, visus: “Dari kā Sofija!” Reizēm lieliskiem reportāžu autoriem, nepārspējamiem intervētājiem un ļoti saturīgu sleju rakstītājiem vajag tik vien kā vienu uzmundrinājumu, lai atklātu savu talantu.

Vēl tikai novēlēšu visiem brīnumjauku un traku pavasari – kā jau tam pienākas būt. Saturīgu un spēcinošu pavasara brīvlaiku! Lieliskus panākumus 12.klašu skolēniem svešvalodu eksāmenos un, pats galvenais, izglītojošu 14.martu, kad ir Einšteina dzimšanas  diena un skaitļa Pī diena. 3,141592… Kā tur bija tālāk?

Mediju pulciņa vadītājs Aleksandrs Vorobjovs

Atgriezties augšā