SākumsAktualitātes

11.a un 12.d klase devās izzinošā un saliedējošā ekskursijā uz Liepāju

11a 12d Liepaja kopbilde

17. un 18.oktobrī 11.a un 12.d klases devās izzinošā un saliedējošā mācību ekskursijā un Liepāju. Mēs izplānojām gan vairākas kopīgas aktivitātes visiem braucējiem, tostarp, Liepājas biznesa inkubatoru un Liepājas Universitāti, taču lielāko daļu laika skolēni varēja izvēlēties, kādai interešu grupai pievienoties dotajā brīdī. No plānošanas viedokļa - neliels izaicinājums, taču pilnīgi bija to vērts.

Lasīt tālāk: 11.a un 12.d klase devās izzinošā un saliedējošā ekskursijā uz Liepāju

Rekordliels skaits skolēnu piedalījās skolas angļu valodas olimpiādē

Anglu valodas olimpiade 03

Šī gada 15. oktobrī notika skolas angļu valodas olimpiāde. Šajā mācību gadā uz olimpiādi bija pieteicies rekordliels skolēnu skaits - pavisam kopā 39 talantīgākie Mārupes valsts ģimnāzijas jaunieši. Godalgotās vietas ieguvuši un skolu tālāk Pierīgas angļu valodas olimpiādē pārstāvēs 4 skolēni – Mārcis Melkins (10.a), Kristaps Diura (11.a), Kārlis Ķemeris (11.d) un Niks Feldmanis (12.a). Paldies vidusskolas angļu valodas skolotājiem par olimpiādes sagatavošanu un organizatoriskajiem darbiem!

Lasīt tālāk: Rekordliels skaits skolēnu piedalījās skolas angļu valodas olimpiādē

4. klašu skolēni piedalījās smilšu aplikācijas radošā darbnīcā

smilshu aplikacija 01

3. oktobrī mūsu skolā viesojās gleznotājas Aija Prince un Daiga Krūmiņa. Mākslinieces iepazīstināja 4.a, 4.b un 4.c  klašu skolēnus ar  tradicionālu un netradicionālu glezniecības tehniku. Skolēni paši aktīvi līdzdarbojās, eksperimentēja un vēroja atšķirības, strādājot ar krāsām un smiltīm. Veidojot smilšu aplikācijas, nevajadzēja lietot papildus līmi, bet aplikāciju kartiņās jau bija iestrādāts speciāls līmpapīrs. Smiltis pielipa klāt uzreiz, tiklīdz tika noņemta aplikācijas papīra virsējā kārta. Rezultātā izveidojās krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa. Nodarbības noslēgumā tika izveidota kopizstāde, mudinot bērnus ieraudzīt katra darba unikalitāti. Darbus katrs saņēma līdzņemšanai par piemiņu no nodarbības.

4. klašu skolotājas Gunta Potaša, Elita Voiciša un Līva Labarēviča

Lasīt tālāk: 4. klašu skolēni piedalījās smilšu aplikācijas radošā darbnīcā

Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēni piedalījās izlaušanās spēlē "Valsts. Balsts. Salds"

Valsts Balsts Salds 01

15.oktobrī, Mārupes Valsts ģimnāzijas 11 vidusskolēni piedalījās Kultūras ministrijas atbalstītā un “Eiropas Kustības Latvijā” organizētā izziņas un izlaušanās spēlē “Valsts. Balsts. Salds”. Izlaušanās spēle tika izveidota, pateicoties projektam “Eiropas pēdas Latvijā” . Spēles mērķis - jauniešu demokrātiskās līdzdalības prasmju un piederības sajūtas stiprināšana un zināšanu, izpratnes pilnveide par Latvijas sabiedriskajiem un politiskajiem procesiem. Plašu pasākuma foto galeriju var apskatīties šeit.

Rakstu sagatavoja Gundega Ozola

Pasmieties par dzīves nebūšanām. Intervija ar vēstures skolotāju Rinaldu Gulbi

Rinalds Gulbis 02

Rinalds Gulbis ir Mārupes Valsts ģimnāzijas jaunais skolotājs. Rinalds pasniedz vēsturi, aizraujas ar politiku un teoloģiju,  ir mācītājs un nodarbojas ar daudz dažādām citām nodarbēm. Intervijas laikā skolotājs plaši dalās ar savu viedokli par mūsdienu jauniešiem un savu ikdienas dzīvi. Rinalds dalās ar vēl citiem interesantiem faktiem par sevi, kurus noskaidroja Madara Apsīte (10.c).

Lasīt tālāk: Pasmieties par dzīves nebūšanām. Intervija ar vēstures skolotāju Rinaldu Gulbi

Iznācis oktobra skolas avīzes numurs

Vaks oktobris 2019Mūsu skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ingūna Ādmīdiņa absolūti pelnīti ir ieguvusi skanīgo un pagodinošo Mārupes novada Gada pedagoga titulu. Skolotājas Ingūnas vīrs Eduards iemūžināja līksmo apbalvošanas mirkli un parakstīja bildi lakoniski: “Lepojos un mīlu!” Ingūnas kolēģi, skolēni un absolventi viennozīmīgi pievienojas šiem vārdiem!

Talantīgā intervētāja Madara Apsīte ierakstīja atklātu sarunu ar ļoti daudzpusīgo jauno vēstures skolotāju Rinaldu Gulbi. No intervijas var uzzināt to, ka Rinalds ir ne vien skolotājs, bet arī pasniedzējs universitātē, pētnieks politikas pētījumu centrā, mācītājs, aktīvs Twitter lietotājs un daudzus gadus ir dziedājis korī. Interviju noslēdz pārdomas par sociālajiem tīkliem, jo sanāk paradokss – it kā tie ļauj būt nemitīgā elektroniskā saziņā, taču patiesībā cilvēki kļūst noslēgtāki un vientuļāki. Kā saka Rinalds – nedzird to, kas notiek apkārt.

Par šiem un daudziem citiem interesantiem tematiem lasiet skolas avīzes oktobra numurā. Avīzes elektroniskā versija ir pieejama šeit.

Lasīt tālāk: Iznācis oktobra skolas avīzes numurs

Jaunās formās jaunajā Ādažu sākumskolas zālē izcīnīta 1.vieta!

Basketbols Adazhos 2019 01

Mārupes Valsts ģimnāzijas basketbolisti ļoti labi sevi parādīja Pierīgas skolu sacensībās. Visās spēlēs tika izcīnītas uzvaras un godam izcīnīta pirmā vieta. Gatavi turpināt cīņu par medaļām valstī. Paldies Robertam Ciganskim, Tomam Ailim, Artūram Ennītim, Naurim Gabranovam, Eduardam Raitumam, Kasparam Mūrniekam, Kristeram Kalniņam un Artūram Munkevicam. Puikas parādīja skaistu basketbolu!

Sporta skolotājs Jānis Vilkaušs

Lasīt tālāk: Jaunās formās jaunajā Ādažu sākumskolas zālē izcīnīta 1.vieta!

1 lapa no 151