SākumsAktualitātes

CE Diena
Foto - Kristaps Kalns, Dienas mediji

Vienas no lielākajiem dienas laikrakstiem Latvijā "Diena" apkopoja skolotāju un skolēnu domas par šā gada centralizētajiem eksāmeniem. Lielu daļu raksta veido Mārupes vidusskolas direktora vietnes Andželas Sokolovas un fizikas skolotāja Modra Šāvēja atbildes. Kā raksta "Diena", vairākumam aptaujāto skolotāju un skolēnu kopumā eksāmeni nešķita sarežģītāki kā pagājušajā gadā, taču daži norādīja uz atšķirībām gan uzdevumu formulēšanā, gan prasībās.

Lasīt tālāk: Mārupes vidusskolas skolotāji laikrakstam "Diena" komentē centralizēto eksāmenu saturu

9.jūlijā pie Mārupes vidusskolas notiks Kendama Jam pasākums

Kendama Jam Marupe

Pirmo reizi Latvijā - 9.jūlijā pie Mārupes vidusskolas notiks Kendama Jam kopā ar trim Sweets profesionāļiem no ASV: Eddy Cooper, Christian Fraser un Max Norcross, kā arī Ke Ke Kendama komanda: Ingus, Roach, Elvis, Boomers un Hugo. Dienas gaitā Kendamas turnīrs divās vecuma grupās, paraugdemostrējumi, autogrāfu sesija, fotografēšanās un loterija visiem pasākuma apmeklētājiem. Norises vieta - Mārupē, Kantora ielā 97 pie Mārupes vidusskolas. Ieeja bez maksas. Sīkāka informācija afišā.

Kendama Jam Marupe b

Skolai jauns nosaukums un logo

MVG Logo 03Pirms mēneša aptuveni 200 pretendenti mācīties mūsu skolas 10.klasēs rakstīja iestājpārbaudījumu. Uz šī darba pirmo reizi bija rakstīts “Mārupes Valsts ģimnāzija”. Stāstā par ģimnāzijas statusu vēl ir daudz jautājumu, viens no kuriem tagad ir atbildēts, proti, kāds būs mūsu skolas jaunais logo.

Marta beigās visi talantīgie mākslinieki tika aicināti piedalīties konkursā un uzzīmēt savu logo variantu. Kopumā tika iesūtīti 40 darbi, no kuriem konkursa 1.kārtā atlasīti 16 labākie. 2.kārta bija balsošana, kurā piedalījās vairāk nekā tūkstotis cilvēku, lai noskaidrotu piecus labākos darbus, un tie visi ir aplūkojami šajā rakstā. Visbeidzot, pēdējā kārta bija paša labākā logo izvēle, ko paveica kompetenta žūrija, par Mārupes Valsts ģimnāzijas logo izraugoties 11.a klases skolēna Arta Āboltiņa darbu (attēlā pa kreisi).

Mēs sazinājāmies ar Arti, kurš tobrīd ar klasi nodarbojās ar laivošanu pa Gauju. “Es biju patīkami pārsteigts, uzzinot, ka manis veidots logo ir uzvarējis skolas logo konkursā. Logo ir ļoti primitīvs un vienkāršs, jo ļoti līdzinās (Mārupes) vidusskolas logo. Nebiju domājis, ka cilvēki vēlētos ko šādu, bet drīzāk pavisam ko jaunu un citu. Esmu priecīgs par to, ka tika izvēlēts un novērtēts tieši mans logo.” Apsveicam uzvarētāju un sakām lielu paldies visiem, kas piedalījās konkursā!

Rakstu sagatavoja mediju pulciņa vadītājs Aleksandrs Vorobjovs

MVG logo top 5

Aplūko skolēnu radošo darbu galerijas!

Lai apskatītos galeriju, klikšķi virsū attēlam!

5.klase                                                         6.klase
skolenu darbi 5 kl 2019 016 skolenu darbi 6 kl 2019 026

7.klase                                                         9.klase
skolenu darbi 7 kl 2019 005 skolenu darbi 9 kl 2019 022

Fotogrāfēja mājturības skolotāja Dace Rumpe

Ieteicamā literatūra vasarai

gramatas vasarai

"Domāšana sākas tieši no brīnuma, izbrīna un brīnīšanās. Daba kā brīnums, cilvēks kā brīnums, un pats kā brīnums. Visas mazās cēloņsakarības ir lieli brīnumi, un brīnumaina ir to meklēšana." Šis Imanta Ziedoņa citāts ir kā mudinājums šovasar meklēt brīnumus ieteicamās literatūras grāmatās. 10 iemesli, kādēļ lasīt grāmatas, pašiem skeptiskākajiem ir atrodami šeit.

Lasīt aicina latviešu valodas un literatūras metodiskā komisija

Sakām paldies Latvijas Skolas somai. Atklājām vecā dārza noslēpumu!

Atlicis pavisam nedaudz līdz vasaras sākumam, un skolēni pēdējās dienas velta Vecā dārza noslēpuma atklāšanai. 5.c, 5.b, 7.b un 8.b klases lika galvas kopā un centās nosaidrot, kas tad īsti notiek šajā dārzā - burvestības, maģija?

Pateicoties Latvijas Skolas somai, noskaidrojām, dārzs ir ne tikai laba vieta, kur audzēt lielus ķirbjus, tomātus un gurķus, bet arī kur pavadīt vasaras brīvlaika labākās dienas mekējot piedzīvojumus. Tomēr šī vieta vilina ne tikai rosīgos bērnus, saimnieku Armandu, bet arī viltīgo Kārli, kurš iecerējos dārzu iegūt savā īpašumā. Bērni ar šo nav mierā, tāpēc gatavi visam, lai tikai nosargātu dārzu - labāko vasaras tikšanās vietu, kā arī neļautu apmuļķot jauniegūto draugu Armandu. Protams, beigās uzvar viss labais. Kārlis tiek sodīts, Armands atgūst savu dārzu un bērni tiek atpakaļ pie sava štābiņa.

Vēlreiz paldies Latvijas Skolas somas superīgajiem piedāvājumiem!

Jauku visiem vasaru un atceramies par drošību!

Rakstu sagatavoja 5.c klases audzinātāja Rūta Barinova

veca darza noslepums plakats